Секрети про силу торнадо

Що ви знаєте про торнадо? Це особливо страшне, і водночас неймовірно захоплююче явище є однією із дуже могутніх і руйнівних сил природи. Торнадо народжується там, де відбуваються найпотужніші грози на нашій планеті. За своєю силою торнадо перемагають навіть самі страшні урагани. Лічені секунди, і на місці багатотонних споруд залишається пустеля з численними уламками, що розлітаються на кілометри від місця, кудою проходив торнадо.

За десятиліття досліджень науковці розгадали чимало секретів цього таємничого явища, втім, вивчати його не так легко. Лише одиницям вистачає мужності, щоб «полювати» за цими монстрами, роблячи унікальні зйомки їх загадкової появи.

Отже, з відомих на сьогодні причин, які сприяють зародженню торнадо – це зіткнення теплого і холодного атмосферних фронтів, які неоднорідні між собою за показниками вологості, температури, та швидкості руху повітря. Зустрічаючись, вони «змішуються» так, що в грозовій хмарі починає утворюватися воронка, яка спершу просто «висить» над землею. Всередині цієї воронки повітря розріджене – 0,4 атм. і рухається (обертається) зі швидкістю 200 м/с.. Сам смерч, ширина якого може становити 50-500 м., може рухатися із середньою швидкістю автомобіля – 30-60 км./год., хоча це далеко не межа, були суперсмерчі які досягали швидкості руху у 210 км./год. Щодо «тривалості життя» торнадо, вона теж може бути дуже різною, бували смерчі, які зберігали свою силу впродовж 7 годин, проходячи до 500 кілометрів за цей час.

Втім, всі ці обставини, про які ми щойно написали, ще не гарантують появу торнадо. Для його «народження» потрібні буквально ідеальні умови – трошки більше тепла, чи занадто велика різниця тисків, і смерч не з’явиться. Є території, погодні умови яких частіше сприяють появі смерчів, однак у буквальному розумінні, торнадо зовсім байдуже, де «народитися», над велелюдним містом, чи в чистому полі. Якщо умови складуться, він розпочне свій шлях будь де – над водоймою, високо в горах, чи над мегаполісом.

Цікаво й те, що сам торнадо по суті прозорий – це вітер, який ми бачимо лише тому, що він підіймає в повітря часточки пилу, бруду і вологи, а отже, те, що ми можемо бачити,

насправді – ще не весь смерч, бо він більший, аніж нам здається. До того ж, кожен смерч повністю унікальний – зі своїм запахом і кольором, якого набуває після проходження над тією чи іншою місцевістю.

Варто знати і те, що класична «воронка» – не єдиний вигляд смерча, вони бувають і циліндричними, і клиноподібними, і у вигляді «мотузки» та ще багатьох інших форм. Та чим вони ширші, тим більшої шкоди можуть завдати. Неймовірно, але самими широкими за всю історію були торнадо у кілька миль в діаметрі.

Сподіваємося, ми трішечки привідкрили для вас завісу таємничості дивовижної сили торнадо.

Читати також:

Новий вид вітрових генераторів

Новий вид вітрових генераторів

Коли ми чуємо про вітрові генератори, перше, що спадає на думку, це великі вітряки з лопастями, які стоять десь в степах. Величезні...

У чому секрет небиткого скла?

У чому секрет небиткого скла?

Очевидно, що у скла, яке важко розбити, безліч переваг. Таке скло значно безпечніше, що вже говорити про те, що термін його служби...