Шини і найцікавіші факти про них

Роберт Вільям Томпсон – винахідник першої у світі шини, яка була запатентована ще в 1846 році в Англії. Комерційний розвиток шин почався тільки через 40 років в Дубліні разом з його маленькою компанією. Це знаменита у всьому світі компанія «Данлоп», яка стала найбільшим виробником шин у всьому світі.

Андре і Едуард Мішлен, з Франції, стали першими використовувати шини для автомобіля. Саме завдяки їм з’явилася відома і сьогодні фірма Michelin. Варто відзначити, що такі французькі шини легко подолають відстань рівну окружності Землі.

У Колумбії є майстерня, в якій з цієї гуми виготовляють взуття та аксесуари різного роду. Люди просто шукають на звалищах стару гуму, після чого обробляють її і роблять сумки, ремені та багато цікавого.

Перший процес вулканізації створив Чарльз Гудьир. У нього зовсім випадково вийшло знайти рецепт гуми, що не розм’якшується в спеку, а при морозі не стає занадто крихкою. З простої помилку він нагрів суміш каучуку і сірки на плиті і такий процес отримав назву – вулканізація.

Є квадратні колеса, на яких можна пересуватися. У 1959 році їх запатентував Альберт Сфедд. Така машина спокійно пересувається по піску, снігу і бруду зі швидкістю 55 км/год. При цьому важливо дотримуватися однакового тиску у всіх шинах.

Читати також:

Нова реальність – паливо із СО2!

Нова реальність – паливо із СО2!

Дешеве і екологічне паливо – мрія кожного автомобіліста, але як її здійснити? Вчені запевняють, що це питання часу, оскільки...

Кораблі майбутнього побудують із «металевого пінопласту»

Кораблі майбутнього побудують із «металевого пінопласту»

Звучить незвично, але вже винайдено матеріал на основі металу, який не поступається йому по міцності, зате в багато разів легший...