Сидячий спосіб життя – ворог нирок

Вчені провели ряд досліджень, в яких з’ясували, що сидячий спосіб життя людини може стати причиною хвороб нирок.

Вчені прийшли до висновку, що здоров’ю нирок може загрожувати небезпека в тому випадку, якщо людина постійно сидить. До того ж, вчені повідомляють, що в таких людей спостерігається підвищений ризик розвитку діабету, інсульту, серцевого нападу, а також різних хвороб кісток та деяких форм раку. А якщо говорити конкретно про нирки, то особливо жінки схильні до ризику виникнення захворювання.

Таким чином, в ході дослідження було з’ясовано, що жінки, які сидять біля трьох години та менше, зустрічаються з хворобою нирок на 30% рідше, ніж ті, хто сидить по вісім годин та більше.  Цікавим є те, що деякі чинники, наприклад, вага та регулярні заняття спортом, на результат не впливали.

Але разом з тим, регулярна фізична активність у вигляді півгодинної прогулянки в перерві між роботою значно допомагає представникам сильної статі знизити до мінімуму ризик розвитку таких хвороб. Але на жінок це не впливає ніяк. Тому вчені запевняють, що саме жінкам потрібно уникати сидячого та малорухливого способу життя. До такого висновку прийшов автор дослідження Томас Йейтс з Університету Лестера. А сам експеримент проводився на даних більше 6 тисяч людей.

Проте інший дослідник, Марк Гамільтон, стверджує, що тривале сидіння є згубним для всіх, а не лише для жінок. Він запевняє, що навіть коли в людини нема проблем із зайвою вагою, навіть коли людина займається спортом, але при цьому всьому людина багато сидить, проблем з нирками їй не уникнути. Поки що вчені намагаються з’ясувати чи можливе зниження ризику розвитку хвороб нирок в тому випадку, якщо людина буде вставати та розминатися кожні 30 хвилин.

Тому залишається побажати всім більше рухатися, займатися спортом та радіти життю, і тоді жодні хвороби не будуть страшні. 

Читати також:

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Як виявилося, «завантаження» в пам’ять несправжніх спогадів – не така вже й фантастика, як це здавалося раніше. Дивно напевно,...

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Проблеми людей, які потребують нове серце, знайомі мільйонам хворих по всьому світу. Багато хто роками чекає своєї черги, молячись...