Солодке робить людину дурнішою

Вчені після дослідів та експериментів зробили вражаючу заяву: солодощі роблять людину дурнішю.

Дослідження Каліфорнійського університету (UCLA) на мишах показало, що дієта з перманентно високим вмістом фруктози погіршує пам’ять, уповільнює роботу мозку та здатність до навчання. Таким чином, безмірне споживання солодощів та напоїв може перетворити будь-кого на справжнісінького дурня. Але протистояти цьому процесу все ж таки можливо за допомогою полі ненасичених жирних кислот омега-3.

Професор нейрохірургії Фернандо Гомез-Пінілла керував дослідженням. Такі  наукові роботи проводились і раніше та в результаті цього було виявлено надзвичайно шкідливий вплив фруктози на здоров’я людини. Проте зв’язок між солодощами та роботою мозку виявили лише зараз. 

У своєму експерименті команда з UCLA взяла кукурудзяний сироп з високим вмістом фруктози, який в шість разів солодший, ніж тростинний цукор. Цей сироп додають до багатьох харчових продуктів, включаючи дитяче харчування. Проте науковці пояснюють, що мова йде не про природну фруктозу, а саме про підсолоджувачі та консерванти.

Науковці провели дослід з двома групами мишей. Першій групі поряд із солодощами надходили в раціон і жирні кислот омега-3, а друга харчувалася просто фруктозою. Після такої  шести тижневої дієти миші повинні були знайти вихід із лабіринту. І перша група впоралася з ним завданням без особливих зусиль, тоді як другі не могли ніяк вийти з лабіринту.

Тому такі результати будуть особливо корисним тим, хто не може жити без солодкого. Адже головне регулярно вживати ненасичені жири, які знищують негативний вплив фруктози. 

Читати також:

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Як виявилося, «завантаження» в пам’ять несправжніх спогадів – не така вже й фантастика, як це здавалося раніше. Дивно напевно,...

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Проблеми людей, які потребують нове серце, знайомі мільйонам хворих по всьому світу. Багато хто роками чекає своєї черги, молячись...