Сновидіння запам’ятовують розумні люди

Американські вчені з’ясували, що бачити та запам’ятовувати сновидіння можуть лише люди з високим рівнем інтелекту.

Деякі люди запевняють, що не бачать сновидінь зовсім, а якщо це навіть трапляється, то не можуть ніяк пригадати що саме їм снилося. А вся справа цього явища в тому, що мозок людини теж спить. Таку заяву зробили американські вчені. Проте зовсім інша ситуація з людьми, які мають високий рівень інтелекту.

Таким чином, після проведеного дослідження, в якому участь брало більше двох тисяч людей, більшість добровольців не могли згадати нічого із своїх сновидінь, а частина взагалі заявила, що не бачать снів зовсім. Проте меншість докладно змогла описати свої нічні видіння. Крім цього, частина  добровольців стверджувала, що бачить сни практично щоночі.

Також всі піддослідні  проходили спеціальні тести для визначення рівня інтелекту. І таким чином була виявлена пряма закономірність: чим більш інтелектуально розвинена людина, тим більш яскраві і різноманітні сни вона бачить.

Чим можна пояснити такий процес бачення сновидінь? Вчені припускають наступне. Під час сну мозок людини здатний переробляти накопичену за день інформацію і це проявляється в снах. Таким чином, ці сни часто відображають реальність, але іноді можуть і прогнозувати майбутні події. Також бували випадки, коли людина здійснювала відкриття під час сну. Прикладом цього є всім відома періодична таблиця Менделєєва, яка просто приснилася науковцю. 

Також цікавим є те, що людина бачить у сні лише тих, кого хоч раз випадково зустрічала за своє життя. А ще на сновидіння впливає зовнішнє середовище, в якому перебуває спляча людина. Таким чином, запахи, звуки, дотики,освітлення, температура повітря, навіть ліжко та м’якість подушки впливають на якість сну людини. Крім цього, варто зазначити, що сліпі люди теж можуть бачити і бачать сновидіння. Проте це стосується людей з набутою сліпотою. А ті, хто незрячий з народження можуть лише відчувати запахи та чути звуки уві сні. 

Читати також:

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Як виявилося, «завантаження» в пам’ять несправжніх спогадів – не така вже й фантастика, як це здавалося раніше. Дивно напевно,...

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Проблеми людей, які потребують нове серце, знайомі мільйонам хворих по всьому світу. Багато хто роками чекає своєї черги, молячись...