Собака виляє хвостом, а вчені розшифровують «повідомлення» через ці рухи

Вчені з Італії досліджували 43 особини і зробили висновки про те, що собаки відмінно розрізняють напрям руху хвостів своїх братів. Відповідно до результатів дослідження зміщення хвоста вліво тваринами приймається, як сигнал тривоги, що встановили досить простим шляхом: одній групі тварин показували узагальнений силует і відеозаписи.

Якщо ж хвіст був зміщений ближче до лівої сторони тіла собаки з боку зору, то у тварин було зафіксовано підвищення частоти серцевих скорочень. Якщо ж собака зміщувала хвіст в праву сторону, то все відбувалося навпаки, тобто тварини продовжували залишатися спокійними.

Вчені, які проводили ці дослідження, відзначили, що асиметрію рухів хвоста собаки можна пояснити асиметрією мозку, яка є і у людини. Це означає, що різні півкулі мозку активують різні емоції, що в свою чергу відображається на русі.

Це дослідження дуже цінне тим, що італійські вчені зуміли першими довести, що собаки можуть самостійно розрізняти емоційний стан своїх родичів по простому характеру рухів хвоста.

Читати також:

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Як виявилося, «завантаження» в пам’ять несправжніх спогадів – не така вже й фантастика, як це здавалося раніше. Дивно напевно,...

Бактерія-кіборг вже існує!

Бактерія-кіборг вже існує!

Є багато фантастичних фільмів, в яких так чи інакше розглядалася ідея «кіборгів» – живих істот, із вбудованими датчиками і пристроями,...