Створено ліки від люті

Вченим вдалося знайти рецептори надмірної агресії та заблокувати їх, що дозволило повністю «відключити» негативні емоції.

Американські вчені проводили дослідження на мишах. І ними були виявлені рецептори, які можна назвати критичними неврологічними факторами агресії. Але при блокуванні деяких рецепторів мозку всі прояви агресії відразу зникли. Проте такі рецептори є не лише в мишей, але й в людському організмі. А це означає, що тепер вчені мають спосіб боротьби з людьми, які страждають від частих проявів спалахів агресивності та насильства або ж хронічної гострої ворожої реакції на стрес.

Результати цього досліду справді можна назвати проривом у створенні засобів для запобігання патологічної агресії. Адже цю агресію супроводжують багато інших хвороб, як, наприклад, аутизм, шизофренія, біполярні розлади, хвороба Альцгеймера тощо. До того ж бувають випадки, коли навіть у здорових людей проявляються спалахи агресії, які можуть закінчуватися насильством.

Отож, в ході досліду вченими були визначені генетичні схильності мишей та людей до патологічної агресії. І науковці виявили цікавий факт: в цьому винен низький рівень моноаміноксидази. Саме через недостатню кількість цієї речовини в організмі, люди та миші мають неадекватну реакцію на стрес. Варто зауважити, що набагато полегшує роботу дослідників той факт, що миші та люди мають однаковий тип мутації, з яким пов’язана неадекватна поведінка.

Було помічено, що в дуже агресивних гризунів певні рецептори мозку піддаються високому рівню електричної стимуляції. Такі рецептори називаються NMDA, і вчені на цей час вивчають можливі побічні ефекти блокування та впливу на головний мозок. А в недалекому майбутньому планується розробка цілого комплексу терапії, яка буде спрямована на лікування людей від надмірної агресії. 

Читати також:

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Як виявилося, «завантаження» в пам’ять несправжніх спогадів – не така вже й фантастика, як це здавалося раніше. Дивно напевно,...

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Проблеми людей, які потребують нове серце, знайомі мільйонам хворих по всьому світу. Багато хто роками чекає своєї черги, молячись...