Супервулкан

Під Америкою виявлено супервулкан, що може абсолютно легко знищити цілу цивілізацію.

Звичайно ж, що виверження будь-якого вулкана, а тим більше супервулкана є найбільш катастрофічним стихійним лихом, що тільки може статися на нашій планеті. Єдиним винятком є тільки падіння астероїда. І відтепер вчені вважають, що такі вулкани можуть розвиватися набагато швидше, ніж вони думали раніше.

Раніше передбачалося, що такий процес може зайняти сотні тисяч років, але виявилося, що для цього достатньо всього кілька сотень років.

Така новина однозначно погана для США, де супервулкан розташований під Єллоустонським національним парком. Якщо вулкан прокинеться, то дві третини цієї країни можуть стати безлюдними.

Геологи вважали, що цьому вулкану потрібно від 100.000 до 200.000 років для того, щоб магма в ньому створила достатній тиск для вибуху. Але нове дослідження показало інші результати: гігантське магматическое тіло здатне набрати потрібну для виверження силу всього за кілька тисяч або навіть кілька сотень років.

Таким чином, було виявлено, що резервуар магми знаходиться всього на 10 км нижче Йеллоустоуна, і росте рекордними темпами з 2004 року.

Останнє подібне виверження супервулкану сталося на Землі 600.000 років тому.

У загальній складності, супервулкан вивергався тричі за останні 2,1 млн. років. Вчені вважають, що це може стати регулярним явищем.

Але найгірше те, що масштаб виверження в Йеллоустоун буде в 1000 разів могутнішим, ніж вулканічний вибух, який розірвав вулкан Сент-Хеленс у 1980 році.

Також є багато доказів того, що подібне виверження вулкана в Індонезії 74.000 років тому було дуже близьке до знищення всього людства.

Якщо говорити про науку і про основу таких заяв, то тут вчені свої оцінки роблять завдяки кристалізації кварцу. І якщо попередні дослідження спиралися на ріст кристалів циркону, що вважається менш точним методом, то тут рівень точності більш високий. Вчені вважають, що такі регіони, як Йеллоустоун, потрібно регулярно контролювати для того, щоб забезпечити завчасне попередження про катастрофічні виверження.

Читати також:

Люди-велетні – міф чи реальність?

Люди-велетні – міф чи реальність?

На перший погляд все це здається занадто неймовірним, але все ж є підстави вважати, що колись по землі ходили люди, набагато вищі...

Янардаг – вогняна гора

Янардаг – вогняна гора

Янардаг – це гора невеликих розмірів (вона більше схожа на пагорб), яка знаходиться на Апшероні, півострові в 25 кілометрах від...