Таємниці Мертвого моря

Мертве море вважається одним з найцікавіших місць на всій планеті. Воно простягається уздовж кордону між Ізраїлем і Йорданією. Величезне кількість туристів приваблюють далеко не його піщані пляжі. Всім допитливим цікаво побачити своїми очима це неймовірне природне творіння, а також спробувати зануритися в морські води, в яких просто ніколи не потонеш. Також завжди викликала величезний інтерес його назва. Але далеко не всі знають, чому це море отримало таке зловісне ім’я.

Як відомо, Мертве море – це найсолоніше море на планеті Земля. Якраз завдяки великому вмісту солі в ньому кожен бажаючий може спокійно прилягти на гладь води і розслаблено читати улюблену книгу, не боячись при цьому потонути. Концентрація солей у водоймі просто дивовижна – більше 270 грам на літр води. Це, дійсно, дуже багато, адже в інших водоймах, які мають підвищену солоність, така цифра зрідка може перевищити позначку в 35 грам.

Величезна кількість хлористого натрію здатна істотно підвищити водну щільність . Потім починають діяти фізичні закони – людина виштовхується з води, ніби винна пробка.

Саме в солях і ховається причина такої страхітливої назви цього моря. Цікаво, що в настільки багатої на сіль воді здатні вижити лише деякі види мікроорганізмів. Водорості, молюски, риби не переносять настільки високого вмісту солі. Коли риби потрапляють в море, вони миттєво вмирають, не встигнувши відчути болю. А їх сильно покрите солями тіло виноситься на берег.

Нескладно здогадатися, що води цього моря – наче вбивці всього живого. На єврейській мові назва моря звучить як «Yam ha Maved», що в перекладі означає “Море, що вбиває”. Але, на щастя, це море відомо менш страшними назвами – Море Лота, Солоне море, Арава, Східне, Асфальтове.

Багато хто ставить питання: “Звідки у Мертвого моря така величезна сила?” Справа в тому, що Мертве море – це свого роду пастка для всіх струмків і річок, які в нього впадають. Їх вода ніколи не залишає меж водойми. Єдиним виходом для них є випаровування. Але сама сіль не може випаруватися, тому вона залишається в межах моря. Тобто можна зробити висновок, що за безліч століть у цих місцях накопичилося величезна кількість хлористого натрію.

Ще безліч років тому це море отримало цілком логічну назву – Мертве. Завдяки розмірам, таке озеро (насправді Мертве море – зовсім не море, а озеро) вважалося морем. А неможливість проживання у ньому істот стало причиною таких дивних назв .

Читати також:

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Проблеми людей, які потребують нове серце, знайомі мільйонам хворих по всьому світу. Багато хто роками чекає своєї черги, молячись...

Новий вид вітрових генераторів

Новий вид вітрових генераторів

Коли ми чуємо про вітрові генератори, перше, що спадає на думку, це великі вітряки з лопастями, які стоять десь в степах. Величезні...