Тепер можна визначити довгожителів

Вчені після проведених дослідів з’ясували що допомагає людині прожити довге життя та на основі цього розробили спеціальний спосіб визначення довгожителя.

Генетики з Америки та Італії розробили спеціальну методику, яка дозволить з’ясувати цікаву річ, а саме чи є людина довгожителем чи ні.

Отож, фахівці створили генетичну модель, за допомогою якої можна проводити різноманітні розрахунки  стосовно визначення довгожителя. Для створення цієї моделі дослідникам довелося вивчити дані про 1055 осіб. Цим людям у момент смерті було не менше 95 років. А загалом у контрольній групі було 1267 людей.

Отож,  результати цих досліджень вчених вразили. Адже виявляється, що всі довгожителі мають 70 однонуклеотидних поліморфізми. Саме це і допомагає прожити людині дуже довго. На основі отриманої інформації з цього досліду генетики змогли створити модель, за допомогою якої можна на 77 % визначити чи є людина довгожителем чи ні.

Окрім цього вчені показали, що практично всіх довгожителів умовно можна розподілити на 19 груп. Кожна група людей має абсолютно різні комбінації поліморфізмів, але тим не менше всі вони дозволяють людині жити довго. Таким чином, можна з впевненістю сказати, що таємниця довголіття розгадана та криється в генах, наявність яких вчені навчилися визначати.

Цікавим також є те, що на початку експерименту генетики припускали, що на довголіття впливає фактор відсутності певних видів генів. А якщо конкретніше, то тих генних наборів, які відповідають за різні захворювання людини. Проте ця гіпотеза не підтвердилася.

Можливо, наука доросте до такого, що зможе штучним шляхом створювати набори однонуклеотидних поліморфізмів, які дозволять людині стати довгожителем. Проте це можливо в далекому майбутньому, оскільки сучасна генетика так далеко ще не заходила. Адже фактично це модифікація генного набору людини. 

Читати також:

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Як виявилося, «завантаження» в пам’ять несправжніх спогадів – не така вже й фантастика, як це здавалося раніше. Дивно напевно,...

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Проблеми людей, які потребують нове серце, знайомі мільйонам хворих по всьому світу. Багато хто роками чекає своєї черги, молячись...