Томати попереджають інсульт

Вчені виявили таку закономірність: ті, хто любить томати та регулярно їх споживає, рідше страждає від інсульту.

Дослідники Університету Східної Фінляндії стверджують, що включення в раціон томатів та страв, приготованих на їх основі, знижує ризик виникнення інсульту.

У дослідах брало участь 1031 представників чоловічої половини населення віком 46-65 років. На початку експерименту та протягом дванадцяти років у піддослідних регулярно вимірювали у крові рівень лікопіну. Це спеціальний антиоксидант, який у великій кількості знаходиться в помідорах.

За ці дванадцять років спостережень інсульт перенесли лише 67 чоловіків із 1031. А от з 258 людей з найменший вмістом в організмі лікопіну аж 25 мали інсульт. Якщо порівняти з 259 піддослідними з високим вмістом лікопіну, то тут інсульт мали всього 11 людей.  Тоді вчені вирішили повністю сконцентрувати свою увагу на інсультах, які викликалися утворенням тромбів. Тут зв’язок вийшов ще міцнішим, адже піддослідні з найвищим вмістом цього антиоксиданту були жертвами інсульту на 59% рідше, ніж ті, в кого концентрація лікопіну в крові була невисока. Як бачимо, показники істотно відрізняються.

Також автори досліду стверджують, що отримані результати ще раз підтверджують той факт, що велика кількість фруктів та овочів в раціоні людини допомагає знизити ймовірність виникнення інсульту. Крім того, отримані висновки підтримують рекомендації лікарів стосовно щоденного вживання п’яти та більше порцій овочів та фруктів.  Тому це хороша новина для тих, хто  бажає схуднути або ж просто вести здоровий спосіб життя. Адже фрукти та овочі – і лише смачно, і корисно, оскільки не лише містять в собі ряд необхідних вітамінів для нормального функціонування людини, але й попереджають виникнення інсульту. 

Читати також:

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Як виявилося, «завантаження» в пам’ять несправжніх спогадів – не така вже й фантастика, як це здавалося раніше. Дивно напевно,...

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Проблеми людей, які потребують нове серце, знайомі мільйонам хворих по всьому світу. Багато хто роками чекає своєї черги, молячись...