Три сонця над Китаєм

Не так давно мешканці кількох провінцій Китаю стали свідками цікавого незвичайного явища природи. Вони змогли побачити на небосхилі не одне Сонце, а кілька небесних світил. Це явище тривало близько двох годин. Воно змогло потрясти своєю неймовірною навіть працівників метеорологічних служб.

Жителі округу під назвою Чифен, який розташовується на північному сході Китаю (це автономний район, який називається Внутрішня Монголія), стали щасливчиками, оскільки змогли побачити ще більше. Вони в продовження двох годин вранці могли спостерігати за світінням Сонця в потрійному варіанті – одного справжнього світила і двох ілюзій, або привидів-зірок. Кожне з трьох небесних тіл мало власний райдужний ореол.

Цікаво, що метеорологи, яких шокувало таке явище, не вірять у гіпотези щодо містики в походженні явища. Вони кажуть, що воно має абсолютно наукове пояснення. Таке явище називається паргелій, воно характерно для періоду осені. Над поверхнею Землі на висоті приблизно 6000 кілометрів утворюється хмара, яка складається з дуже дрібних кристаликів льоду, які анізотропно орієнтовані. Коли промені Сонця потрапляють на хмару, вони починають переломлюватися – в результаті цього з’являються ілюзії світил. Кількість так званих ” привидів ” обумовлюється величиною кута заломлення. Таким чином, жителі деяких районів Китаю могли на небі спостерігати сяйво відразу п’яти Сонць.

Читати також:

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Проблеми людей, які потребують нове серце, знайомі мільйонам хворих по всьому світу. Багато хто роками чекає своєї черги, молячись...

Новий вид вітрових генераторів

Новий вид вітрових генераторів

Коли ми чуємо про вітрові генератори, перше, що спадає на думку, це великі вітряки з лопастями, які стоять десь в степах. Величезні...