У джмелів найкраще розвинена швидкість зору

Вчені провели ряд досліджень та експериментів, у яких з’ясовували яка ж комаха має найбільш розвинені швидкість зору.

Група британських дослідників поставила собі за мету визначити яка ж комаха володіє найбільш розвиненою швидкістю зору. А також було важливим визначити швидкість колірного зору комах, для чого був проведений досить цікавий експеримент.

Отож, під час досліду вчені вживили в сітківку очей комах спеціальні електроди, які допоможуть досягнути поставленої мети. Таким чином, ці електроди фіксували всі процеси, які відбувалися в очах комах. Тому дослідники могли слідкувати за станом ока комахи дуже точно. Результатом роботи електродів були отримані цікаві дані. Виявляється, що джмелі є найбільш швидкоокими, при чому не лише в своєму класі, але й серед усіх інших живих істот, які лише можуть проживати та проживають на Землі. Дослідниками було виявлено ще один цікавий факт, а саме те, що швидкість проходження імпульсів до зорового центру мозку від ока цих комах швидша в п’ять разів за швидкість людини. Тому можна впевнено сказати, що саме такі здібності дозволяють джмелям під час польоту здійснювати віражі, розрізняти предмети навіть в напівтемряві, а також помічати досить дрібні деталі.

Інша група вчених, досліджуючи цих комах, виявила про них ще один не менш цікавий факт. Ця група досліджувала здатність джмелів до навчання. І після проведення кількох нескладних дослідів, науковці зробили такий висновок: джмелі після зіткнення з смертельною небезпекою (наприклад, з павуком) стають надзвичайно обережними в своїх діях та рухах. Такого вміння варто повчитися і людям в цих комах, адже ми часто наступаємо двічі, а то й тричі на одні граблі. Тому інколи потрібно просто брати приклад з природи, яка оточує нас, а не набивати власні шишки. 

Читати також:

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Як виявилося, «завантаження» в пам’ять несправжніх спогадів – не така вже й фантастика, як це здавалося раніше. Дивно напевно,...

Бактерія-кіборг вже існує!

Бактерія-кіборг вже існує!

Є багато фантастичних фільмів, в яких так чи інакше розглядалася ідея «кіборгів» – живих істот, із вбудованими датчиками і пристроями,...