Вчені хочуть клонувати мамонта

Вчені з Південної Кореї та Росії мають намір клонувати мамонта за допомогою знайденого його хутра та ДНК індійського слона.

Українська служба новин ВВС повідомила, що науковці з Північно-Східного федерального університету, що в Якутську, уклали угоду із Центром досліджень стовбурових клітин Сеулу, який знаходиться  в Південній Кореї. Суть угоди полягає в тому, що вчені беруть спільно клонувати мамонта на базі отриманої з хутра ДНК.

Організатором дослідження став скандально відомий ембріолог Хван У Соку, який проживає в Сеулі. Саме він почав працювати над відродженням мамонта із нового біологічно матеріалу, який раніше був виявлений у вічній мерзлоті, де добре зберігся. Також російські вчені приєднуються до цього проекту.

Так, старший співробітник Музею мамонта Науково-дослідного інституту Прикладної екології Півночі, Семен Григор’єв пояснив журналістам служби ВВС, що генетичною базою для клонування мамонта маже стати звичайнісінький індійський слон. Адже ці тварини мають дуже схожі ДНК.

Ще професор Григор’єв додав, що достатньо отримати зразки хутра свіжого екземпляру тварини і з цього можна вже буде відтворити самого мамонта. Правда, тут є проблема: зразки потрібно буде відразу обробити на місці. Адже в гіршому випадку при розморожуванні ДНК може змінитися чи взагалі знищитися. Тому діяти потрібно буде швидко.

Варто нагадати, що корейський вчений Хван У Соку у 2006 році опинився в центрі міжнародного скандалу. Справа в тому, що він займався тоді клонуванням людини. І результати дослідів були визнані сфальсифікованими. Проте, незважаючи на цей факт, дослідник все ж зміг відновити свою репутацію. Сталося це завдяки хорошим дослідам та результатам з вовком, коровою та котом.  Тому досвід у клонуванні тварин у нього вже є хороший, залишається лише дочекатися результату цього досліду. 

Читати також:

Люди-велетні – міф чи реальність?

Люди-велетні – міф чи реальність?

На перший погляд все це здається занадто неймовірним, але все ж є підстави вважати, що колись по землі ходили люди, набагато вищі...

Янардаг – вогняна гора

Янардаг – вогняна гора

Янардаг – це гора невеликих розмірів (вона більше схожа на пагорб), яка знаходиться на Апшероні, півострові в 25 кілометрах від...