Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Як виявилося, «завантаження» в пам’ять несправжніх спогадів – не така вже й фантастика, як це здавалося раніше. Дивно напевно, вірити в те, що щось було, тоді як цього в дійсності не було. Навіщо це вченим, запитаєте ви? Але насправді все не так погано, як здається. Ця технологія могла б стати дуже дієвою для лікування депресій, стресів та інших подібних розладів.

Якщо описати детально, то вчені із Національного центру наукових досліджень Франції (CNRS) помістили в мишачий мозок електроди, один – в гіпокамп (він відповідає за формування пам’яті), а інший – в центр задоволення. Важливо, що наш мозок, як і мозок мишей, запам’ятовує і «розкреслює» місцевість за допомогою спеціальних клітин, які за це відповідають і виконують роль «координат мережі». Далі одну таку клітину «прив’язали», а електроди налаштували так, щоб кожен раз, коли вона буде активна, «вмикався» центр задоволення. Найголовніше – всі ці маніпуляції проводили під час сну гризуна. А після пробудження він відразу ж намагався побігти туди, де, як він пам’ятав, він відчув щось приємне.

Результати цього дослідження були опубліковані в журналі Nature Neuroscience і подані читачам як перший успішний досвід змін пам’яті під час сну. По суті, мова йшла про створення несправжніх спогадів. В майбутньому вчені працюватимуть над тим, щоб можна було застосовувати ці методи до людей. Але наскільки безпечно «занурюватися» в людську свідомість і чи не призведе таке втручання до протилежних результатів – це те питання, на яке теж доведеться шукати відповіді цим сміливим дослідникам.

Читати також:

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Проблеми людей, які потребують нове серце, знайомі мільйонам хворих по всьому світу. Багато хто роками чекає своєї черги, молячись...

Вчені придумали, як вилікувати лейкемію!

Вчені придумали, як вилікувати лейкемію!

Лейкемия входит в число особо опасных заболеваний, а её лечение требует немало затрат – как эмоциональных, так и денежных. Не...