Вчені тестують нанороботів для діагностики та лікування хвороб!

А пам’ятаєте ті фантастичні фільми, де в тіло людини вводять «нанороботів», здатних впливати на стан організму? Схоже, вчені теж дивилися ці яскраві картини і всерйоз захопилися ідеями втілити їх у життя.

Ближче всіх до створення нанороботів підійшли вчені із лабораторії Бреда Нельсона. Вони поставили за мету створити мікророботів для точної точкової доставки ліків у потрібні ділянки тканин організму. Матеріалом для їх роботів став гнучкий і пластичний гідрогель, що на 90% складається з води. Шари гідрогелю просякнуті ліками і є «резервуаром» для їх транспортування. Коли робот не активований, він зовні нагадує стручок рослини, але у ввімкненому стані він розкривається як зірочка. Ця форма була запозичена в природи і повторює принцип рослини мухоловки, яка ловить свою здобич. Інакше кажучи, «зірочка» зводить свої промені разом, формуючи своєрідну капсулу. Всередину капсули поміщають крихітні магнітні кульки, вкриті анальгінатом, а шари гідрогелю захищають ці кульки, які й рухають робота в точку призначення. Після того, як наноробот опинився у потрібному місці, його опромінюю лазером (довжина хвилі – 785 нм), під дією якого гідрогель деформується і вивільняє магнітні кульки.

Ця технологія ще не вийшла за межі лабораторій, хоча досі всі випробування йшли дуже успішно. Що стосується магнітної навігації, то інша група вчених цього інституту «обкатувала» дану технологію понад 10 років. Вони навчилися переміщати маленькі магнітні об’єкти, що не мають вбудованих механізмів для пересування. Єдиним недоліком, який вчені довго намагалися подолати, було те, що нанороботи не могли проникати в тіло на достатню глибину. Лікувати з їх допомогою внутрішні органи було б неможливим, тож вчені спробували вирішити цю проблему, використовуючи магнітний імпульс. В підсумку, дослідники з радістю повідомили, що нова розробка цілком життєздатна. Єдина перешкода, яка поки не дає цій технології вийти на ринок – це розмір нових роботів. Як тільки його вдасться зменшити в 10 разів і зробити роботів біологічно розчинними, можна буде говорити про ще один прорив у сучасній медицині.

А поки, як запевняють розробники, нам доведеться почекати. За їх підрахунками, для досягнення цієї мети потрібно близько 5 років.

 

Читати також:

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Як виявилося, «завантаження» в пам’ять несправжніх спогадів – не така вже й фантастика, як це здавалося раніше. Дивно напевно,...

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Проблеми людей, які потребують нове серце, знайомі мільйонам хворих по всьому світу. Багато хто роками чекає своєї черги, молячись...