Неймовірні будиночки личинки ручейника

Жителі різноманітних водойм з прісною водою люблять створювати свої маленькі будиночки з усіх матеріалів природи, які зустрічаються на дні. Найчастіше будівельним матеріалом для тварин стають різноманітні камінці невеликих розмірів, піщинки побільше, черепашки, шматочки стебел рослин. Це все скріплюється міцними нитками павутини. Давайте поцікавимося, як ручейник будує свій будиночок.

Вчені досліджували будиночки цих тварин. Їхні житла виконані у вигляді трубочки тростини. Але бувають більш складні варіанти побудови – наприклад, коли вони виконані з невеликих шматочків листя.
 

Біологи показали, що ці комахи є майстерними будівельниками. Залежно від типу обраних будівельних матеріалів здатний змінитися спосіб укладання стін у цих маленьких оселях.

З часом почало з’являтися нове віяння моди. По дну скляного акваріума розсипаються різноманітні намистинки і камінчики невеликих розмірів. В акваріум заселяють личинок і спостерігають за появою нового свого роду ювелірної прикраси.


Коли личинки ручейника перебувають в умовах природного середовища проживання, вони користуються дрібними раковинками, лушпинням соняшника, шматочками кори, гілочками, хвоєю та іншими рослинними залишками для створення своїх неймовірних жител. Часом зустрічаються будиночки ручейників, які повністю створені з піску, черепашок і невеликих камінчиків.

Коли з’являється небезпека, ці тварини віддають перевагу забиратися в свої будиночки і закривати вхід своїми головами, які покриті міцною хітинової оболонкою.

Читати також:

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Як виявилося, «завантаження» в пам’ять несправжніх спогадів – не така вже й фантастика, як це здавалося раніше. Дивно напевно,...

Бактерія-кіборг вже існує!

Бактерія-кіборг вже існує!

Є багато фантастичних фільмів, в яких так чи інакше розглядалася ідея «кіборгів» – живих істот, із вбудованими датчиками і пристроями,...