Зменшити ризик розвитку діабету можливо

Вчені визначили як можна звести до мінімуму ризик розвитку діабету в людини.

Дослідники Data Mining International зі Швейцарії заявили, що чашка звичайного чаю здатна зменшити ризик розвитку діабету.

Було проведене дослідження здоров’я жителів 50-ти держав, яке виявило цікавий факт. А зокрема, те, що люди, які вживають чорний чай, мають набагато менше метаболічних синдромів та нижчий рівень схильності до ожиріння. Вчені вважають, що саме процеси ферментації, які використовуються для виробництва деяких сортів чаю, здатні значно збільшувати присутність корисних для здоров’я природних фенольних сполук, які містяться в рослинах – флавоноїдів.

Також під час дослідження було зроблено порівняння частоти вживання чаю та розвитку різних захворювань, серед яких і діабет другого типу. Отож, результат досліду показав, що найбільшими любителями чорного чаю є ірландці (на одну людину по споживанню припадає близько двох кілограмів чорного чаю на рік), також багато чаю споживають в Туреччині та Великій Британії. Саме в цих країнах і було зафіксовано найнижчий рівень захворюваності на діабет. А такі держави, як Мексика, Марокко, Бразилія, надають перевагу іншим напоям, і саме в них був зафіксований високий рівень захворюваності на цю недугу.

Керівник дослідження Аріель Бересняк зауважив, що споживання чаю абсолютно не пов’язане з профілактикою інших захворювань, крім діабету другого типу. Також науковець повідомив, що впродовж останніх десятиліть хвороба почала дуже активно поширюватися. Так, наприклад, вже до 2030 року кількість хворих діабетом в світі може збільшитися з 285 мільйонів людей до 435. Тобто майже вдвічі. Також щорічна втрата світової економіки від такої недуги може досягнути найближчим часом 0,5 млрд. доларів.

Трохи раніше американські науковці з Вандербілтського університету в Нешвіллі проводили досліди з зеленим чаєм. Було виявлено, що жінки, які споживають зелений час мінімум тричі в тиждень, на 14% менше схильні до розвитку раку травної системи. Такий висновок був зроблений на аналізі здоров’я понад 69 тисячі китаянок. 

Читати також:

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Як виявилося, «завантаження» в пам’ять несправжніх спогадів – не така вже й фантастика, як це здавалося раніше. Дивно напевно,...

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Проблеми людей, які потребують нове серце, знайомі мільйонам хворих по всьому світу. Багато хто роками чекає своєї черги, молячись...