Розумні діти в дбайливих батьків

Вчені на основі проведених досліджень зробили висновок, що у дітей, які мають дбайливих батьків, набагато краще розвинений гіпокамп.

Співробітники медичного факультету Університету Вашингтона в Сент-Луїсі зі штату Міссурі, провели дослідження, результати якого свідчать про те, що у дітей дошкільного віку, які мають турботливих і люблячих матерів, краще розвинений гіпокамп. Це ділянка кори головного мозку, що відповідає за пам’ять, здатність до навчання і стійкість до стресів.

Таким чином, професор психіатрії Джоан Лаби (керівник групи дослідників) відзначив, що це дослідження є першою в історії спробою встановити зв’язок між материнською турботою і розвитком ключових ділянок кори головного мозку дитини. Дослідниця особливо підкреслює, що великий вплив батьківської любові на інтелектуальний розвиток дитини, про яку раніше було відомо на емпіричному рівні, відтепер є науковим фактом і вимагає кардинальних реформ в галузі охорони здоров’я.

Експеримент полягав у наступному. Група дітей, віком від 3 до 6 років, була в стресовій ситуації: малюкам показали якийсь пакет в яскравій, привабливій упаковці, однак відкрити його можна було лише після того, як їхні матері, що знаходяться в тому ж приміщенні, заповнять цілу пачку бланків.

Таким чином, велося спостереження за тим, як змогли впоратися діти і батьки з такою ситуацією, адже саме це імітує щоденні труднощі виховання: мати намагається виконувати необхідну роботу, а дитина вимагає негайно відгукнутися на її потреби.

І в результаті мами, що зуміли підтримати своїх дітей і вселити в них упевненість, допомагали своїм нащадкам тримати емоції і контролювати імпульси. А через кілька років учені просканували мозок цих дітей (нині вони у віці від 7 до 10 років), і з’ясували наступний факт. Ті, чиї матері проявляли турботу і увагу, мають розмір гіпокампу на 10% більше, ніж їх менш щасливі однолітки. Тому любіть своїх дітей, і вони будуть щасливі та розумні. 

Читати також:

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Як виявилося, «завантаження» в пам’ять несправжніх спогадів – не така вже й фантастика, як це здавалося раніше. Дивно напевно,...

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Проблеми людей, які потребують нове серце, знайомі мільйонам хворих по всьому світу. Багато хто роками чекає своєї черги, молячись...