Унікальність шафрану

Вчені стверджують на основі нових проведених досліджень, що шафран здатний захистити мозок людини від розсіяного склерозу.

The Times of India з посиланням на статтю в журналі The Journal of Immunology пише, що шафран – компонент популярної  спеції – володіє унікальними властивостями захищати мозок людини від хвороб, які викликані запаленням. В числі цих хвороб, проти яких бореться шафран, також і розсіяний склероз.

Всім відомим є той факт, що запальний процес – спроба організму позбутися від патогенів, пошкоджених клітин або дратівливих речовин, щоб ініціювати процес загоєння. У свою чергу, розсіяний склероз характеризується запаленням нейронів, які позбулися свого захисного шару — мієліну.

Симптоми захворювання на розсіяний склероз сильно різняться, і можуть включати в себе порушення зору, м’язові спазми, втрату чутливості, проблеми з мовою, запаморочення, депресію. Але дослідник  Кріс Пауер з Університету Альберти провів дослідження і встановив, що в шафрані міститься так званий кроцин.

Таким чином, шафран, чи точніше його компонент  має захисну дію на клітини мозку. Кроцин не давав пошкоджуватися клітинам, які виробляють мієлін. Значить, шафран можна використовувати як засоби нетрадиційної медицини в боротьбі з хронічним запаленням мозку, робить висновок Пауер.

Але, звичайно ж, найкраще всього просто не хворіти та мати міцне здоров’я завжди.

Також шафран має багато корисних властивостей крім здатності боротися з запальними процесами в організмі людини. Так, наприклад, він покращує травлення і апетит, тонізує організм, його використовують для зміцнення шлунку, серця, печінки, органів дихання та нервової системи, для очищення нирок, як болезаспокійливий, заспокоюючий, сечогінний, жовчогінний і потогінний засіб. Однак шафран не можна застосовувати під час вагітності, оскільки він може спровокувати викидень.

Шафран широко використовується у фармацевтичній промисловості, входить до складу близько 300 ліків східної медицини. Здавна настоєм шафрану лікували катаракту, і зараз він входить до складу очних крапель.

Читати також:

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Як виявилося, «завантаження» в пам’ять несправжніх спогадів – не така вже й фантастика, як це здавалося раніше. Дивно напевно,...

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Проблеми людей, які потребують нове серце, знайомі мільйонам хворих по всьому світу. Багато хто роками чекає своєї черги, молячись...