В ООН закликають людство ввести в раціон харчування комах

Активніше харчуватися комахами закликає населення Землі продовольча і сільськогосподарська організація Об’єднаних Націй (FAO). Таким способом можна буде простіше вирішити проблему забезпечення голодуючих продуктами.

Глава департаменту лісового господарства FAO Урсула Мюллер зазначила: «Їжте комах, їх багато, це багате джерело протеїнів і мінералів». Також вона підкреслила, що третина населення Землі вже вживає в їжу жуків і павуків.

«Їстівні комахи: перспективи для продовольчої безпеки і тваринництва» – доповідь, представлений на конференції FAO. У тексті дослідження йдеться про те, що на сьогодні збір комах та їх розведення організований на рівні домашніх угідь, але є всі задатки для переходу на промислове виробництво.

Дані дослідження виділяють близько 1900 видів комах, які можна їсти. До найбільш делікатесним відносять: жуків, ос, бджіл і мурах, а також цвіркунів і коників стрибунців. У їх складі багато білку, корисних жирів, кальцію, заліза і цинку, які так необхідні організму людини. Крім цього, розводити комах набагато дешевше, ніж годувати тварин. Наприклад, для вирощування одного кілограма комах, придатних в їжу, потрібно близько двох кілограм корму, а щоб отримати кіло яловичини – вісім.

Мюллер підкреслила: «Ми не говоримо, що люди повинні їсти жуків. Ми намагаємося сказати, що комахи є тільки одним із численних ресурсів, що надаються лісами, проте комах практично не розглядають як потенційне джерело продовольства і особливо корм для тварин».

Читати також:

Наукові факти про гриби

Наукові факти про гриби

1. Вчені досі не знають точної кількості видів грибів, є припущення про те, що їх може бути від 300 тисяч аж до 1,5 мільйона. Що ж до типів...

ТОП-5 найцікавіших фактів про горіхи

ТОП-5 найцікавіших фактів про горіхи

Фундук став популярним ще в стародавні часи. Наші предки використовували його для виготовлення амулетів від нечисті і природних...