В Панамі виявлено новий вид жаб

На заході Панами був виявлений новий вид фарбувальної жаби, яка залишає на пальцях жовті сліди. Інформація про знахідку була опублікована в статті наукового видання ZooKeys. Відкриття зробив німецький учений Андреас Хертц (Andreas Hertz) з Дослідницького інституту Зенкенберг в Німеччині під час тривалих досліджень досі невивченої області центрального гірського масиву на заході Панами.

Коли науковці знайшли саму жабу, вони зауважили таку річ: яскраво-жовтий пігмент шкіри тварини нестабільний та забарвлює пальці при зіткненні. А розміри земноводного не перевищували навіть і двох сантиметрів. Відомо і те, що амфібія відноситься до сімейства так званих дощових жаб, які з’являються на світ з яєць відразу у вигляді маленьких жабенят і не проходять стадію розвитку “пуголовок”.

Якщо вдатися до аналізу, то неважко визначити, що яскраве забарвлення тварини часто свідчить про її отруйність. Тим більше це притаманне земноводним, адже для багатьох із них це є єдиним засобом захисту. Тому вченими було проведено ряд досліджень на наявність отруйних речовин у шкірних виділеннях жаби, проте таких речовин виявлено не було. Таким чином,  ця жовта речовина може не мати ніякого практичного значення для тварини. Але це питання ще залишається відкритим.

Цей вид жаб дослідники назвали дощовими жабами (rainfrogs), але зазвичай так називають сімейство тропічних земноводних Eleutherodactylidae.

Дослідники з Науково-дослідного інституту Сенкенберг у Франкфурті-на-Майні натрапили на слід цього виду жаб завдяки шлюбній пісні самців, яка значно відрізнялася від таких пісень звичайних жаб.  Варто зазначити, що шлюбні пісні вже не вперше допомагають зоологам виявляти нові види тварин за характерним та особливим співом. Так, наприклад, нещодавно було виявлено теж особливий вид жаб у Бурунді  – Cardioglossa cyaneospila. 

Читати також:

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Як виявилося, «завантаження» в пам’ять несправжніх спогадів – не така вже й фантастика, як це здавалося раніше. Дивно напевно,...

Бактерія-кіборг вже існує!

Бактерія-кіборг вже існує!

Є багато фантастичних фільмів, в яких так чи інакше розглядалася ідея «кіборгів» – живих істот, із вбудованими датчиками і пристроями,...