Вишні та фісташки стануть дефіцитом

Проаналізувавши ситуацію в світі, вчені дійшли висновку, що вже в недалекому майбутньому деякі види фруктових та горіхових дерев стануть рідкістю.

Через глобальне потепління може дуже сильно знизитися врожайність горіхів, фруктів та ягід. Особливо небезпечне потепління для вишні та фісташок, адже вони можуть стати рідкістю.

Світовий агролісоводний центр провів дослідження, яке показало дуже сумні результати. Глобальне потепління дуже сильно вплине на  виробництво горіхів, фруктів та ягід навіть в тому випадку, якщо всі до єдиної країни скоротять кількість шкідливих викидів в атмосферу.

Чому так має статися і чим потепління небезпечне для дерев? Виявляється, що в середніх широтах  дерева потребують щорічного холодного періоду для того, щоб можна було навесні зростати. А різке підвищення температури створює для цієї зони дуже багато проблем. Адже з кожним наступним роком зима стає все більш теплою. Тому дерево не відчуває різниці в температурах та просто не росте. А якщо не росте, то, відповідно, і не плодоносить.

Експерти прогнозують, що найбільше від потепління та зміни клімату постраждають фруктові та горіхові дерева. Це стосується південного сходу США, зокрема Каліфорнії, а також південного заходу та півдня Австралії та провінції Китаю Юньнань. 

А до числа країн, які вже почали забувати про холодні зими, додаються все нові території та країни. Глобальне потепління не оминуло й Тунісу, Ізраїлю, значної  частини Південної Африки  та Марокко. Саме через те, що зимові місяці в цих країнах були досить теплими, що для них нехарактерно, тут значно знизилися врожаї вишні, волоських горіхів та фісташок, а також, як не дивно, врожай персиків.

Від врожайності також значно залежить і економічна стабільність держави, тому діяти потрібно негайно. Може, ще не все втрачено, адже вихід з будь-якої ситуації завжди повинен бути. Просто виробникам сільгосппродукції потрібно не зволікати з діями. 

Читати також:

Наукові факти про гриби

Наукові факти про гриби

1. Вчені досі не знають точної кількості видів грибів, є припущення про те, що їх може бути від 300 тисяч аж до 1,5 мільйона. Що ж до типів...

ТОП-5 найцікавіших фактів про горіхи

ТОП-5 найцікавіших фактів про горіхи

Фундук став популярним ще в стародавні часи. Наші предки використовували його для виготовлення амулетів від нечисті і природних...