Водойми різних кольорів у Сан-Франциско

Якщо коли-небудь у Вас випаде випадок пролітати над затокою в Сан-Франциско, то обов’язково визирніть з ілюмінатора: Вашому погляду відкриється неймовірний вид на один з найкрасивіших різнокольорових пейзажів в світі. Мова піде про солоні ставки від компанії під назвою Cargill.

Такі водойми створювалися для випарювання солей з води моря. У ці водойми подають воду, яку потім висушують шляхом природного випаровування, що дозволяє потім збирати сіль. Близько 5 років триватиме процес збирання солі, адже потрібно почекати, поки вся вода випарується, яка циркулює по цих ставках. Коли настає заключний етап, сіль починає кристалізуватися, утворюючи шар з товщиною близько 5-8 дюймів. Потім сіль благополучно збирається.

Кольори у водоймах можуть бути в діапазоні від темно-пурпурного до синьо-зеленого. Фарбування відбувається природним способом за участю особливих мікроорганізмів, які процвітають у воді. Коли збільшується солоність, кількість цих мікроорганізмів зростає. Цікаво, що навіть за кольором води можна визначити як тип присутніх мікроорганізмів, так і рівень вмісту солі у воді. Основні з них – це Halobacteria, Dunaliella, Synechococcus і Halobacteria. Подібні процеси протікають і в багатьох інших місцях на планеті – наприклад, в озері Ретба.

Якщо у водоймі міститься низька концентрація солі, то колір води такий, як і в затоці Сан- Франциско. По дорозі до ставків, де відбувається випаровування, концентрація “традиційних” мікроорганізмів знижується, а концентрація морських водоростей типу Dunaliella зростає, роблячи вплив на колір води.

 
Різноманітність кольорів фарбування води в затоці Сан-Франциско дає уявлення про незвичайну мікробіоматерію. Це набагато більше, ніж звичайна природна цікавість. Мікроорганізми разом з морськими водоростями створюють сприятливі умови для багатющої екосистеми, яка здатна підтримувати безліч різноманітних птахів та інших представників флори і фауни. Вони також регулюють якість води в затоці, впливаючи на продукування солі високої якості.

Читати також:

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Проблеми людей, які потребують нове серце, знайомі мільйонам хворих по всьому світу. Багато хто роками чекає своєї черги, молячись...

Новий вид вітрових генераторів

Новий вид вітрових генераторів

Коли ми чуємо про вітрові генератори, перше, що спадає на думку, це великі вітряки з лопастями, які стоять десь в степах. Величезні...