
Проблеми людей, які потребують нове серце, знайомі мільйонам хворих по всьому світу. Багато хто роками чекає своєї черги, молячись...
Якщо коли-небудь у Вас випаде випадок пролітати над затокою в Сан-Франциско, то обов’язково визирніть з ілюмінатора: Вашому погляду відкриється неймовірний вид на один з найкрасивіших різнокольорових пейзажів в світі. Мова піде про солоні ставки від компанії під назвою Cargill.
Такі водойми створювалися для випарювання солей з води моря. У ці водойми подають воду, яку потім висушують шляхом природного випаровування, що дозволяє потім збирати сіль. Близько 5 років триватиме процес збирання солі, адже потрібно почекати, поки вся вода випарується, яка циркулює по цих ставках. Коли настає заключний етап, сіль починає кристалізуватися, утворюючи шар з товщиною близько 5-8 дюймів. Потім сіль благополучно збирається.
Кольори у водоймах можуть бути в діапазоні від темно-пурпурного до синьо-зеленого. Фарбування відбувається природним способом за участю особливих мікроорганізмів, які процвітають у воді. Коли збільшується солоність, кількість цих мікроорганізмів зростає. Цікаво, що навіть за кольором води можна визначити як тип присутніх мікроорганізмів, так і рівень вмісту солі у воді. Основні з них – це Halobacteria, Dunaliella, Synechococcus і Halobacteria. Подібні процеси протікають і в багатьох інших місцях на планеті – наприклад, в озері Ретба.
Якщо у водоймі міститься низька концентрація солі, то колір води такий, як і в затоці Сан- Франциско. По дорозі до ставків, де відбувається випаровування, концентрація “традиційних” мікроорганізмів знижується, а концентрація морських водоростей типу Dunaliella зростає, роблячи вплив на колір води.