Ворони знають усіх своїх родичів

Результат проведеного експерименту просто приголомшив науковців: виявляється, що ворони здатні пам’ятати своїх родичів.

Було з’ясовано, що ворони запам’ятовують своїх конкретних родичів, при чому протягом кількох років. А також цікавим є те, що ці птахи здатні запам’ятовувати навіть і характер стосунків: чи то ворожий, чи то дружний. Такий висновок було зроблено після тривалого спостереження за групою воронів.

Зоологами з Віденського університету (Universität Wien) було встановлено, що ворон навіть після довгої розлуки здатний розпізнати свого родича по голосу та дати відповідь відповідно до близькості раніше сформованих стосунків. Це можна зрозуміти саме зі звуку відповіді. Адже відгук на виклик одного звучить по-одному, а у випадку появи ворожого родича чи незнайомого перната звук каркання зовсім інший.

Так, наприклад, для відповіді на заклик раніше відомої ворону особи, птах значно збільшує кількість своїх криків. А якщо відповідь надається ворогу, тобто тому птаху-ворону, з яким був негативний досвід у стосунках, то крики надходять набагато грубіші та значно нижчі за тональністю.

Вчені говорять, що такі ж звуки слугують певного роду попередженням також і для незнайомця, оскільки за тональністю вони лише трохи нижчі. Такий ефект можна простежити і в деяких інших видів тварин. Також низький тембр голосу слугує своєрідним захистом, адже низький тембр голосу здатний створювати ілюзію більш великого тіла, а власника такого голосу робить більш грізним.

Вже раніше біологами була виявлена у ссавців здатність змінювати характер своїх закликів в залежності від соціальних стосунків з тим чи іншим слухачем. А відтепер така здатність  диференціювання голосів виявлена і у воронів.  

Читати також:

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Як виявилося, «завантаження» в пам’ять несправжніх спогадів – не така вже й фантастика, як це здавалося раніше. Дивно напевно,...

Бактерія-кіборг вже існує!

Бактерія-кіборг вже існує!

Є багато фантастичних фільмів, в яких так чи інакше розглядалася ідея «кіборгів» – живих істот, із вбудованими датчиками і пристроями,...