Все, чого ви ще не знали про немовлят

Дитяча краса не дає гарантії привабливості в зрілому віці

Журнал Infant Behavior & Development опублікував дослідження, по яких ствердження «Ви напевно були красивим дитиною в дитинстві» не відповідає дійсності. Немає суттєвої зв’язку між тим, якою людина була в дитинстві і наскільки він привабливий в зрілому віці.

Немовлята – расисти

Вчені довели, що діти у віці трьох місяців воліють бачити обличчя людей своєї раси. Але не варто робити висновки занадто рано, адже ті ж дослідження показали, що якщо з народження малюка оточують люди різних рас, то у нього не виникає таких упереджень.

Немовлята можуть читати думки?

Насправді не можна з упевненістю стверджувати, що немовлята можуть користуватися телепатією. Але слідуючи останнім дослідженням учених Університету Міссурі, немовлята тільки з десяти місяців починають стежити за розумовом процесом, оточуючих їх людей. Професор психології розвитку Yuyan Luo, що проводила дослідження, пояснила це так: «Діти, як і дорослі, довго дивляться, якщо бачать щось вперше. Це говорить їм про те, що якісь речі не узгоджуються ». Назва такого явища «порушення очікування». Коли малюки здивовані чимось або що-небудь помічають незвичайне, то вони починають довго дивитися.

Немовлята вміють ділитися

Вчені довели, що вже з 15 місяців діти починають відчувати справедливість. Вчені Університету Вашингтон, ведучи дослідження, дали 47 немовлятам спостерігати за розподілом молока та крекерів двом людям. Коли один з учасників отримував більше їжі, діти приділяли такому факту підвищену увагу, очікуючи справедливості. За даними дослідженням також було доведено, що діти, які не помітили такої несправедливості, набагато частіше ділилися своїми іграшками.

Немовлята можуть читати по губах

Доктор Джанет Веркев, Університет Британської Колумбії, виявила, що малюки, мами яких при вагітності розмовляли двома мовами, розуміють різницю між ними. При цьому немає необхідності вимовляти їх вголос. За дослідженнями немовлята у віці 4-6 місяців можуть візуально розрізнити дві мови, розглядаючи відеозапису без звуку, тобто просто читаючи по губах.

Читати також:

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Як виявилося, «завантаження» в пам’ять несправжніх спогадів – не така вже й фантастика, як це здавалося раніше. Дивно напевно,...

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Проблеми людей, які потребують нове серце, знайомі мільйонам хворих по всьому світу. Багато хто роками чекає своєї черги, молячись...