Все, чого ви не знали про поцілунок

Поцілунок з коханою людиною – одне із найприємніших занять, які тільки можуть бути. Але в чому його секрет, чому ми сприймаємо цей процес настільки позитивно? Відповіді на ці питання знайшлися вже давно, науковці дослідили, які ж механізми криються в сприйнятті поцілунку.

З’ясувалося, що емоційні переживання під час пристрасного поцілунку можуть викликати в мозку ті ж хімічні реакції, що й стрільба зі зброї, чи стрибок з парашутом. Більше того, поцілунки діють на наш організм як наркотик і теж можуть впливати на вироблення дофаміну – нейромедіатора, здатного викликати відчуття ейфорії і великого щастя. Варто знати, що дефіцит саме цієї диво-речовини часто і є причиною поганого настрою та відчуття пригнічення, натомість, надмірна його кількість здатна викликати наркотичну залежність, дуже схожу по своїй суті на кокаїнову. Втім, одними лише поцілунками таку залежність викликати не вдасться – можете не хвилюватись.

Що ж до інших реакцій нашого тіла, поцілунок може прискорювати пульс до 110-120 ударів за хвилину у чоловіків і до 180 – у жінок, а це у свою чергу змушує наше серце за той самий час перекачувати на 1 літр більше крові, загалом, підвищуючи наш тонус. Типовим для поцілунку є і розширення наших зіниць, що, зрештою, очевидно, бо зіниці розширюються завжди, коли ми дивимося на те, що нам подобається. Отже, бачити і відчувати поряд кохану людину неодмінно розширить наші зіниці.

Ще одним фокусом нашого мозку є те, що отримуючи імпульси від нервових закінчень наших надчутливих губ, мозок «записує» ці приємні сигнали, запам’ятовує їх. А потім, «пам’ятаючи» нашу реакцію, буде стимулювати нас до повторення тих самих дій, які її спричинили.

Що ж до інших особливостей цього приємного заняття, то під час «французького поцілунку» напружується 30 м’язів (лицевих і м’язів язика). А ще, цей же поцілунок, за рахунок потрапляння чоловічого гормону тестостерону у слину, з часом викликатиме підвищення лібідо.

Пораховано, що під час поцілунку ми обмінюємося зі своїм партнером величезною кількістю бактерій, а це, за приблизними підрахунками, майже 278 різних культур. Втім, вважається, що 95% із них цілком безпечні. За тими ж умовними підрахунками, під час поцілунку ми обмінюємося й певною кількістю інших речовин: водою (9 мг.), альбуміном – це глобулярний білок, що міститься у яйцях, молоці, сиворотці крові (0,18 г.), органічними речовинами (0,7 мг.), жирами, а також сіллю (0,45 мг.).

Вважається, що тривалий поцілунок здатен набагато краще, аніж жувальна гумка, внормовувати кислотність ротової порожнини. Тому поцілунки після їжі – ще один чудовий метод для профілактики карієсу. Тож тепер можна із впевненістю сказати – цілуймося на здоров’я!

Читати також:

Найцікавіше про народження малюків

Найцікавіше про народження малюків

Кожна третя дитина в наші дні народжується завдяки кесаревому розтину. Точно в термін народжується всього 10% малюків, інші або...

Що для себе відкриє чоловік, коли стане батьком?

Що для себе відкриє чоловік, коли стане батьком?

Квартира – це смертельно небезпечне місце Всі предмети, що знаходять нижче пояса, стають предметами для нанесення каліцтв або...