Все, що ви вже знали чи ні про волосся

Від втрати волосся страждають близько 60-70% чоловіків і всього 25-35% жінок. І пояснити це досить просто – у жінок корінь волосся на два міліметри глибше, ніж у представників сильної статі.

Шкіра людини на 95% покрита волосяним покривом, немає волосся тільки на ступнях і долонях, нехай навіть в деяких місцях воно зовсім не помітне.

В волосяному стрижні 97% білків, решта 3% займає вода.

Середня щільність волосся – 250-300 штук на один квадратний сантиметр.

Є три фази життя у цибулини нашого волосся. Анашен, телоген і катаген. На першій волосся росте від двох до п’яти років, на другий – три-чотири місяці, а третя фаза є перехідною і триває близько двох тижнів. Цікаво те, що 80-90% нашого волосся весь час знаходяться на стадії росту, при цьому 10-15% на стадії спокою і всього 1-2% завершує цикл життя.

Волосся має дуже еластичну структуру і може розтягнутися на 1/5 довжини, і навіть після такої процедури волосок повернеться до свого колишнього стану.

За рік в середньому волосся виростає на 12 сантиметрів, а за все життя – 7,6 метра.

Кожен день людина втрачає волосся, в середньому – 100-200 волосків випадає у дорослої людини і 50-80 у дитини. Якщо ж у вас ця кількість більше, то необхідно звернеться до лікаря.

Найбільша кількість волосся мають блондинки – 150 тисяч, у брюнеток – 100 тисяч, а ось рудоволосі люди мають всього 80 тисяч.

Перші волосинки починають рости у людини ще в утробі матері, приблизно на 4-5 місяці.

Люди, які страждають облисінням, втрачають не більше волосся, ніж інші, просто у них на місці випадання волосся не росте нове й здорове.

Читати також:

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Як виявилося, «завантаження» в пам’ять несправжніх спогадів – не така вже й фантастика, як це здавалося раніше. Дивно напевно,...

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Проблеми людей, які потребують нове серце, знайомі мільйонам хворих по всьому світу. Багато хто роками чекає своєї черги, молячись...