Вирощувати зуби тепер можна просто у роті

Вчені після багатьох дослідів та експериментів зуміли створити метод вирощення зубів просто у ротовій порожнині людини.

Професор стоматології Колумбійського університету Сполучених Штатів Америки Джеремі Мао заявив, що зовсім скоро втрата зубів перестане бути однією з важливих проблем людини.

Отож, вченим було проведено ряд експериментів на тваринах, результат яких підтвердив, що зуби можна вирощувати безпосередньо в роті людини. А технологія здійснення цього способу дуже проста та полягає в наступному: колагеновий каркас нового зуба потрібно розмітити на місці втраченого. На цей каркас наноситься спеціальний фактор росту бета-3 – спеціальний білок, який контролює ріст та диференціацію клітин. Зроблений матеріал з природних натуральних пористих речовин, які мають здатність рости. Таким чином, стовбурові клітини в процесі росту просто обростатимуть цей каркас, а як наслідок цього виходить абсолютно  новий зуб. До того ж варто відзначити, що за своїми характеристиками новостворений зуб ніяк не відрізняється від старого натурального зуба.

Професор повідомив, що такий новий зуб виростає дуже швидко: протягом дев’яти тижнів. А слугує людині він набагато довше, ніж старий зуб, а також має здатність до регенерації.

Досліди проводилися на кроликах з видаленою кістковою та хрящовою тканиною, яких поділили на три групи.  Одній з груп вводився фактор росту бета-3, другій був поставлений звичайний колагеновий каркас, а третя – контрольна – не мала ні того, ні іншого. Отож, вже через місяць у першої групи всі тканини відновились, у другої – лише хрящова, а третя ж група піддослідних тварин залишилася без змін.

Дослідники стверджують, що така нова унікальна в своєму роді методика може в найближчому майбутньому витіснити або ж й взагалі замінити протезування. 

Читати також:

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Як виявилося, «завантаження» в пам’ять несправжніх спогадів – не така вже й фантастика, як це здавалося раніше. Дивно напевно,...

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Проблеми людей, які потребують нове серце, знайомі мільйонам хворих по всьому світу. Багато хто роками чекає своєї черги, молячись...