Виявлено незвичайні властивості кукурудзи

Як визначили вчені, кукурудза здатна виділяти в грунт речовини, які приваблюють корисних бактерій і знищують патогенних мікроорганізмів.

Такий феномен серед рослин  був відомий давно, адже вченими вже давно було підтверджено той факт, що коренева система деяких видів рослин здатна виділяти органічні речовини. Проте відкриття вчених дозволило поглянути на кукурудзу як на новий продукт. Адже кількість бактерій на одиницю площі в грунті біля коренів кукурудзи майже в сотню разів перевищує аналогічний показник в іншому грунті, тобто там, де немає подібних рослин. 

Відомо те, що бактерій та мікроорганізмів привертають прості органічні речовини,такі як дисахариди, деякі органічні кислоти. Це можна пояснити тим, що такі сполуки є просто необхідними для процесу дихання і життєдіяльності. Також цікавим є те, що органічні речовини  зі складною структурою раніше вважалися шкідливими для бактерій. Проте на цей час така думка є спростованою. 

Автором дослідження був професор Ніл зі Сполучених Штатів Америки, який, власне, і провів аналіз речовин, що виділяються кукурудзою. Результат був приголомшливим. Виявилося, що  окрім великої кількості вуглеводнів, кукурудза виділяє і бензоксазіноіди. Це речовини, що складаються з декількох бензольних кілець, атомів азоту і оксигену.

Чим це важливо і чому це справді приголомшлива новина? Просто такі з’єднання зазвичай використовуються для захисту рослин від паразитів. Проте варто зазначити, що токсичність бензоксазіноідов не чинила ніякого негативного ефекту на бактерії.

Виходячи з цього факту, зараз ведуться роботи з вивчення здатності бактерій очищати стічні води.

Тому таке відкриття дозволило ще більше полюбити кукурудзу, і причому не лише за її хороший смак, але й за властивості її коріння. 

Читати також:

Наукові факти про гриби

Наукові факти про гриби

1. Вчені досі не знають точної кількості видів грибів, є припущення про те, що їх може бути від 300 тисяч аж до 1,5 мільйона. Що ж до типів...

ТОП-5 найцікавіших фактів про горіхи

ТОП-5 найцікавіших фактів про горіхи

Фундук став популярним ще в стародавні часи. Наші предки використовували його для виготовлення амулетів від нечисті і природних...