Янардаг – вогняна гора

Янардаг – це гора невеликих розмірів (вона більше схожа на пагорб), яка знаходиться на Апшероні, півострові в 25 кілометрах від Баку. Назва гори перекладається як “гора, яка горить”. Ця гора може горіти по-справжньому – час від часу на землі і каменях з’являються яскраві вогняні язики.

Янардаг може горіти і в сніг, в дощ, і при сильних вітрах – все через те, що з її надр виривається природний газ, який здатний горіти. Тут він подається з шарів пісковика, які тонкі і пористі. Колись схожих місць, які відрізнялися природним виверженням вогню з глибин землі, було багато на Апшероні.

Культурологи з Азербайджану вважають, що навряд чи тоді газ і нафта перебували під землею настільки близько до поверхні, що вони могли вільно у ряді місць випліскуватися у вигляді полум’яних язиків назовні. Але в той же час на Апшероні ще до середини 19 століття було кілька місць, де земля спалахувала полум’ям від запаленого гнота.

Такому явищу є документальне підтвердження. Ці так звані “факели нізвідки”, які є природним явищем, описувало багато мандрівників, в тому числі Олександр Дюма і Марко Поло.

На гербі міста Баку зображуються три полум’яних язики. Територія острова Апшерон колись була однією з центральних областей зороастризму. Саме завдяки “вічним вогням” вона і зараз є центром паломництва шанувальників вогню з Ірану та Індії.

Читати також:

Люди-велетні – міф чи реальність?

Люди-велетні – міф чи реальність?

На перший погляд все це здається занадто неймовірним, але все ж є підстави вважати, що колись по землі ходили люди, набагато вищі...

Перстень з сапфіром

Перстень  з сапфіром

Завдяки металошукачу було виявлено унікальний перстень з сапфіром у Великобританії. У полі в Йоркширі, Великобританія, було знайдено...