Поховання динозаврів

Вченими було виявлено “кладовище” нового виду динозаврів, про що раніше ніхто не знав.

Палеонтологи знайшли на північному заході провінції Альберта, що в Канаді, велике поховання динозаврів, які належать до невідомого раніше виду. Відносно невелика за площею територія стала місцем знаходження фрагментів найменше 27 динозаврів, але пошуки все ще тривають.

Ця знахідка цікава ще й тим фактом, що всі знайдені динозаври загинули швидко і в один і той же час – приблизно 72500000 років тому. Про такий факт свідчить лабораторний аналіз останків. Вчені припускають, що винуватцем загибелі доісторичних ящерів могла послужити пожежа, удар метеорита або яке-небудь інше глобальне зовнішній вплив.

Всі 27 особин є близькими родичами відомим раніше Pachyrhinosaurus canadensis, але при цьому належать до свого власного підвиду. За життя у всіх динозаврів була надзвичайно потужна кісткова структура, довгий ніс і очі, які розташовані на самому верху черепа. Також у складі кісткової тканини цих ящерів міститься набагато більше кератину, ніж у їхніх найближчих біологічних родичів. Такі особливості дозволяють відокремити ці підвиди.

На тілах Pachyrhinosaurus розташовувалася велика кількість кісткових виступів, як у сучасних носорогів. Канадські вчені вважають, що це природний механізм захисту від більш великих хижаків. Також вони відзначають, що на північному заході Альберти раніше не було жодних знахідок, які свідчили про те, що тут мешкали динозаври, незважаючи на те, що розкопки тривають уже майже тридцять років. Тому таке відкриття дозволило поглянути на територію Канади заново, а також відкрило людству новий раніше невідомий вид динозаврів.

Читати також:

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Як виявилося, «завантаження» в пам’ять несправжніх спогадів – не така вже й фантастика, як це здавалося раніше. Дивно напевно,...

Бактерія-кіборг вже існує!

Бактерія-кіборг вже існує!

Є багато фантастичних фільмів, в яких так чи інакше розглядалася ідея «кіборгів» – живих істот, із вбудованими датчиками і пристроями,...