Залежність від сигарет передається спадково

Вчені провели кілька дослідів, які виявили не надто приємний факт: нікотинова залежність може передаватися у спадок.

Над цим питанням працювали фахівці з університету Північної Кароліни та група дослідників з Ірландії. Загалом було проведено аналіз 74 053 американського населення. І науковці вважають, що гени 15-ї хромосоми мають нерозривний зв’язок з курінням.

Вченими було встановлено також те, що деякі гени, зокрема «CYP2A6» і «CYP2B6» мають безпосередній зв’язок з обміном нікотинових речовин. А такі гени, як «CHRNB3» і «CHRNA6» відіграють величезну роль в засвоєнні нікотину людським організмом. А гени 15-ї хромосоми також мають безпосереднє відношення до потреби все більшої кількості сигарет, Які викурюють людиною. Отож, ця хромосома розташована на одній хромосомній ділянці з нікотиновими генами. Раніше вчені довели, що саме ці гени пов’язані з нікотиновою залежністю, а також з формуванням раку легенів. Про це заявила професор Олена Фурберг , яка працює в університеті  Північної Кароліни.

Також над відкриттям працював професор Роберт Уест з Лондонського університету. І він відзначив важливість такого відкриття, а також необхідність практичного застосування його. Адже під час досліджень вчені дуже точно визначили вплив родових чинників на формування нікотинової залежності. Певна річ, вченими був зроблений великий шмат роботи стосовно питання нікотинової залежності. Проте попереду на дослідників все ж чекають складні випробування, які безпосередньо пов’язані з тим, щоб зробити трансформацію цього відкриття. Зокрема в таке, за допомогою якого можна буде лікувати людей від цієї нікотинової залежності. Тому перед вченими постало досить складне завдання, адже вони продовжують працювати над тим, щоб втілити  це дослідження в практику. 

Читати також:

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Як виявилося, «завантаження» в пам’ять несправжніх спогадів – не така вже й фантастика, як це здавалося раніше. Дивно напевно,...

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Проблеми людей, які потребують нове серце, знайомі мільйонам хворих по всьому світу. Багато хто роками чекає своєї черги, молячись...