Зелений чай – ворог печінки

Іспанські вчені підняли світ на ноги своєю заявою – виявляється, що зелений чай надзвичайно шкідливий для печінки. 

 Багато людей вважають, що зелений чай – це напій дуже корисний для здоров’я, адже має багато корисних властивостей та допомагає людині бути завжди в тонусі. Проте це далеко не так. Принаймні про це говорять дослідження, проведені науковцями в Америці та Іспанії, які, власне, й показали, що зелений чай містить в своєму складі далеко не безпечні для людського здоров’я елементи.

Так, для прикладу, вчені з Іспанії (центр Джона Іннеса при університеті Мурсії) змогли виявити неприємну властивість зеленого чаю. Зокрема, мова йде про те, що  цей чай здатний заважати засвоєнню вітаміну В9 (фолієвої кислоти). Фолієва кислота, між тим, має незвичайне значення для вагітних, тому що вона попереджає виникнення у плода недоліків, і якщо жінка вживає напій в ході вагітності, або на момент зачаття, у її плоду автоматично збільшується ризик уроджених дефектів. Тому такий чай протипоказаний вагітним жінкам.  Крім цього дослідники вважають, що небезпека присутня навіть при вживанні всього кількох порцій на день.

Не більш оптимістичними є висновки, які отримали у своїй роботі  дослідники з державного Нью-Джерського університету. Виявилося, що зелений чай може провокувати в печінці дегенеративні процеси. При активному та постійному його споживанні, в нашому організмі зростає число поліфенолів, які провокують несприятливі зміни в клітинній структурі органу. І найгіршим є те, що доза зеленого чаю, яка вже починає загрожувати здоров’ю, дуже маленька і дорівнює двом звичайним європейським чашкам на день.

Тому єдине, що хочеться сказати після такого: будьте обережні з зеленим чаєм! 

Читати також:

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Як виявилося, «завантаження» в пам’ять несправжніх спогадів – не така вже й фантастика, як це здавалося раніше. Дивно напевно,...

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Проблеми людей, які потребують нове серце, знайомі мільйонам хворих по всьому світу. Багато хто роками чекає своєї черги, молячись...