Життя в місті шкідливе для мозку

 Вчені провели експеримент над жителями міста та села, в результаті чого було виявлено цікаву закономірність.

Було доведено, що проживання у великому місті негативно позначається на діяльності людського мозку. Зокрема, виникає занепокоєння, депресія, а також може розвинутися і шизофренія. Тестування мозку студентів, які проживали в місті з дитинства, виявило, що місто позначилося на деяких ділянках мозку, що пов’язані зі стресовими реакціями.

Таким чином, дослідження показало, саме міське життя в дитинстві порівняно з життям в селі  збільшує ризик розвитку шизофренії в 2, а то й 3 рази! А після досягнення повноліття збільшує ризик появи тривожних розладів аж на 21%, а проблем з настроєм – на 39%. 

Автором дослідження був Андріас Мейєр-Лінденберг з Університету Хейдельберг в Маннхаймі, що в Німеччині. Він припускає, що якби всі люди народжувалися у сільській місцевості, то було б менше на 30% людей, які хворіють шизофренією. Проте якби всі народжувалися в селі, то села стали б переповнені жителями та просто перетворилися б у великі міста, тому тут виходить замкнуте коло.

У ході дослідження вчені проводили сканування мозку німецьких студентів під час різних соціальних стресів. Це робилося  для того, щоб зрозуміти яким саме чином життя в місті впливає на мозок. Тож, студентам запропонували пройти тести з математики за спеціальною програмою, де правильно можна було відповісти лише на третину питань.

В результаті під час цих тестів студенти, які жили в місті, мали підвищену активність в області мозку, що має назву perigenual anterior cingulate cortex (PACC). А у тих, хто з дитинства проживав у сільській місцевості, активність була в іншій частині мозку, а саме в мигдалеподібному тілі.

Мейєр-Лінденберг заявив, що вчених така закономірність дуже сильно здивувала. Адже хоча ці дві області мозку пов’язані між собою, все ж вони дуже різні. Ці обидві частини реагують на стрес, а також допомагають реагувати на загрози та регулюють емоції. 

Читати також:

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Як виявилося, «завантаження» в пам’ять несправжніх спогадів – не така вже й фантастика, як це здавалося раніше. Дивно напевно,...

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Проблеми людей, які потребують нове серце, знайомі мільйонам хворих по всьому світу. Багато хто роками чекає своєї черги, молячись...