Життя в озері Антарктики

Вченими були виявлені ознаки життя в підлідному озері Антарктики.

Дослідникам вдалося знайти перші ознаки життя у водах підлідного озера, яке знаходиться в 800 метрах під крижаним покривом Антарктики. Було доведено, що вода, витягнута з підлідного озера Уілланс, має у своєму складі крихітні клітини. Причому ці клітини засвітилися зеленим у відповідь на ДНК-чутливі барвники, що застосовуються в попередніх аналізах.

Ученим ще належить робота з подальшими аналізами і виявленнями природи цих клітин. Але разом з тим буде проведена експертиза для встановлення того, чи є ці клітини насправді живими. Тільки після результатів такої експертизи можна буде припускати, чи ховається ще що-небудь під величезним шаром льоду Антарктики.

Перші взяті проби води були проаналізовані в мобільній лабораторії, тому про стовідсоткову достовірність й велику точність мова йти не може. Таким чином, перш ніж вчені будуть упевнені в тому, що вони зробили нове відкриття, може пройти кілька тижнів або місяців. В цілому вчені впевнені, що мікроби можуть вижити в підлідному озері. Така впевненість ґрунтується на тому, що мікроби та інші організми по суті запечатані в крижаному масиві, і ймовірно, мають постійний приплив кисню від танення льоду навколо озера. А з цього можна сказати, що такі організми мають всі умови існування.

Відкриття життя в цьому ізольованому середовищі допоможе вченим у пошуку життя на інших планетах, а також збагатить світ новими знаннями, і дозволить отримати нову їжу для досліджень. Адже всім відомо, що саме підлідні озера Антарктики є одними з останніх недосліджених місць на нашій планеті. Тому такі відкриття допоможуть у прогресі дослідження недоступних місць. 

Читати також:

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Як виявилося, «завантаження» в пам’ять несправжніх спогадів – не така вже й фантастика, як це здавалося раніше. Дивно напевно,...

Бактерія-кіборг вже існує!

Бактерія-кіборг вже існує!

Є багато фантастичних фільмів, в яких так чи інакше розглядалася ідея «кіборгів» – живих істот, із вбудованими датчиками і пристроями,...