Зуби розкажуть про хвороби кісток

Медики заявили, що відтепер по зубах можна визначити хворобу кісток, зокрема остеопороз.

Стоматологи Манчестерського університету розробили спеціальну технологію під назвою Osteodent. Процесом розробки та дослідження керував професор Х’ю Девлін  з Манчестерського університету. Така технологія дозволяє виявити розвиток остеопорозу на базі сканування зубів. Тому тепер захворювання можна діагностувати навіть до появи перших симптомів хвороби.

Остеопороз – це досить поширена хвороба, яка характеризується зменшенням щільності кісток, що, в свою чергу, робить кістки слабкими та схильними до переломів. Раніше не було надійного способу визначити потенційний ризик розвитку цієї хвороби та й саму схильність до виникнення цієї недуги. Тому остеопороз діагностували лише після перелому кістки. А нове дослідження британських вчених показало, що слабкий стан кісткової тканини свідчить погіршення стану кістки щелепи, а це можна виявити в будь-якому стоматологічному кабінеті завдяки рентгенівському знімку.

В ході дослідження вченими було проаналізовано близько 5 тисячі знімків рентгену пацієнтів віком від 15 до 94 років. У жінок до 42 років ніяких змін у щільності кісток не спостерігалося. А після цього віку процес зменшення щільності значно прискорюється. Експерти порівнювали знімки щелепи та інших частин тіла та завдяки цьому виявили схожість у втраті щільності кісткових тканин.

Тому своєчасне виявлення проблеми допоможе оперативно звернутися до фахівця для проведення профілактичних заходів та додаткових процедур.  Таким чином, технологія  «Osteodent» допоможе врятувати людські життя вже на ранній стадії хвороби. А також автори дослідження запевняють, що така система допоможе значно скоротити витрати національної служби охорони здоров’я країни. 

Читати також:

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Як виявилося, «завантаження» в пам’ять несправжніх спогадів – не така вже й фантастика, як це здавалося раніше. Дивно напевно,...

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Проблеми людей, які потребують нове серце, знайомі мільйонам хворих по всьому світу. Багато хто роками чекає своєї черги, молячись...