А ви знали, що комахи не відчувають болю?

Якщо звернемося до наукового визначення болю, то це: «неприємне і емоційне переживання, пов’язане з реальним або потенційним пошкодженням тканини». Але якщо ви звернетеся до здатності переносити його, то зрозумієте, що це суто індивідуальне почуття. Приміром, якщо собака потрапить лапкою на скло, вона відразу заскиглить і втече, а людина при тій же ситуації скрикне від болю, але визначити, кому в цей момент більш боляче наука ніяк не може. Саме тому вчені не можуть аналізувати чутливість до болю.

Так вчені дійшли висновку, що, швидше за все комахи не здатні відчувати біль. Пояснити таку нездатність можна тим, що у них немає рецепторів, які можуть перенести інформацію про біль до головного мозку. Ці рецептори іменують ноціцепрорами. Ракоподібні і комахи не мають цих рецепторів, а це значить – вони абсолютно не відчувають болю.

Серед цікавих фактів про комах ще й:

  • Єдина комаха, яка може повертати голову – це богомол.
  • Найбільш великий мозок по відношенню до тіла серед живих істот має мураха.
  • За один рік павуки на всій планеті з’їдають комах, вага яких більше сукупної ваги всіх жителів Землі.
  • Якщо ви недавно їли банан, то ваш запах буде привабливим для комарів.
  • Бабка живе всього 24 години. Крім того це найбільш швидколітаюча комаха, їх швидкість руху досягає до 57 кілометрів на годину.
  • Скорпіони можуть вижити без їжі близько двох років, а кліщі взагалі до десяти.
  • Мурахи ніколи не сплять.

Читати також:

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Як виявилося, «завантаження» в пам’ять несправжніх спогадів – не така вже й фантастика, як це здавалося раніше. Дивно напевно,...

Бактерія-кіборг вже існує!

Бактерія-кіборг вже існує!

Є багато фантастичних фільмів, в яких так чи інакше розглядалася ідея «кіборгів» – живих істот, із вбудованими датчиками і пристроями,...