Як виявилося, «завантаження» в пам’ять несправжніх спогадів – не така вже й фантастика, як це здавалося раніше. Дивно напевно,...
Вчені після проведених дослідів дійшли до висновку, що навіть незначна кількість алкоголю пригнічує нейрогенез в мозку.
Дослідники Університету Ратджерса в Америці стверджують такий факт: навіть невеличкі порції алкоголю здатні завдавати відчутної шкоди організму людини.
Вчені впродовж півмісячного терміну підтримували 0,08%рівень спирту в мишей. Саме такий рівень спиртного допустимий для водіння транспортних засобів в Америці та в інших країнах, в тому числі й Україна. Також слід зауважити, що люди мають такий вміст спирту в крові коли трохи випивають після трудового дня для того, щоб трохи розслабитися. Або ж так само піднімається алкоголь в крові коли людина злегка «випиває» перед своєю трапезою.
Проте автори дослідження запевняють,що навіть така незначна кількість алкоголю може бути шкідливою. Загальновідомим є той факт, що утворення нервових клітин відбувається навіть у зрілих ссавців. А гіпокамп – це один з центрів нейрогенезу, тобто це область, яка відповідає саме за функції пам’яті. Таким чином, у мишей, які «випивали» зовсім трошки, виявилося на сорок відсотків менше нових клітин, ніж у «непитущих» мишей.
Проте на самопочутті та поведінці тварин це абсолютно не позначилося, адже у мишей абсолютно нормально відбувалося навчання та координація рухів. Тому видимої шкоди від споживання невеликої кількості алкоголю немає. Проте з часом помітно погіршується пам’ять і людина просто не може запам’ятати елементарні речі. А відбувається це тому, що гіпокамп стає нездатний виробляти необхідну кількість нових нервових клітин, а також сильно знижується пластичність нейронних ланцюгів.
Тому варто задуматися чи потрібно активно «лікуватися» келихом червоного вина від серцево-судинних захворювань або ж збуджувати апетит порцією алкоголю. Адже від цього страждає пам’ять людини.