Доісторичний носоріг

Вчені виявили нові секрети в життя доісторичних носорогів.

Було виявлено збережене тіло шерстистого носорога, яке розкрило нове розуміння того, як ця, нині вимерла гігантська тварина, колись жила. Таким чином, стало відомо, що волохатий носоріг був одним з найпоширеніших великих ссавців, що живуть в Євразії, але, на жаль, лише деякі збережені їхні останки були знайдені.

Тепер завдяки аналізу самки шерстистого носорога, яку знайшли добре збереженою в Сибіру, вдалося дізнатися, що тварина була травоїдною, і харчувалася вона в основному зерновими. До того ж такі тварини були такого розміру, як сучасний яванський носоріг.

Отже, серед головних характеристик можна виділити наступні: короткий хвіст і короткі вуха, також, ймовірно, тварина опинилася на межі вимирання, зокрема, у зв’язку з нездатністю пробиратися через глибокі засніжені райони, які стали більш поширеними через кліматичні зміни, як вважають вчені.

Шерстистих носорогів (Coelodonta antiquitatis) як і раніше знаходять на території Євразії, починаючи від Великобританії на заході до Чукотки і Камчатки на Далекому Сході Росії. Але цілі скелети знаходять рідко. Таким чином, всього тільки чотири цілі туші, в тому числі зі збереженими м’якими тканинами тварин були знайдені. Саме ці залишки і дозволили вченим визначити, що волохатий носоріг мав довге тіло і короткі ноги, а також плоский передній ріг і товсту шкіру, покриту шаром густого хутра.

Знайдена остання самка носорога жила 39 000 років тому. Збереглися її голова з двома рогами, велика частина тулуба і всі чотири ноги. Більшість внутрішніх органів не збереглися. Але тим не менше, ця знахідка дала вченим велику картину життя доісторичних носорогів.

Читати також:

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Як виявилося, «завантаження» в пам’ять несправжніх спогадів – не така вже й фантастика, як це здавалося раніше. Дивно напевно,...

Бактерія-кіборг вже існує!

Бактерія-кіборг вже існує!

Є багато фантастичних фільмів, в яких так чи інакше розглядалася ідея «кіборгів» – живих істот, із вбудованими датчиками і пристроями,...