Як виявилося, «завантаження» в пам’ять несправжніх спогадів – не така вже й фантастика, як це здавалося раніше. Дивно напевно,...
Американські дослідники з університетів Еморі та Арізони (штат Джорджія) визнали, що найкраще різні інфекційні захворювання, у тому числі й грип, лікуються за допомогою депресії.
Справа в тому, що людина, яка в депресії, мало спілкується з навколишнім середовищем, не виходить з дому, заглиблена у себе. А саме це й допомагає побороти вірус, адже людина спрямовує всі свої ресурси на протистояння хворобі і напрузі, а не на зовнішню активність.
Таку заяву науковці зробили після вивчення статистики випадків захворювання американців на депресію. Виявилося, що від депресії страждає кожен десятий житель Сполучених Штатів Америки. Але вчені вважають, ця хвороба не так просто в’їлася у свідомість людини, а є наслідком відповіді організму на періодичні атаки різних вірусів та інфекцій.
Але про ефективність та доцільність лікування інфекційного захворювання за допомогою депресії можна посперечатися. Адже депресивний стан може виявитися набагато страшнішим за звичайний грип. Так, наприклад, під час депресії людина втрачає свою вагу або навпаки – набирає різко зайві кілограми, втрачає здатність до сну, абсолютно байдужа до всього, що з нею відбувається, має уповільнене мислення, втрачає будь-які потяги, в тому числі сексуальні тощо. Тому варто подумати яка хвороба менш небезпечна.
І якщо грип чи будь-які інші вірусні інфекції лікуються за допомогою медикаментів, то проти депресії таких медичних засобів не знайдено. Зміна оточення, позитивні емоції – це основні ліки цієї хвороби. Проте бувають і набагато важчі випадки цього захворювання, як от у Хемінгуея. Його лікували за допомогою електрошоку, тому що інші засоби просто не допомагали. Така ж ситуація була і з відомим винахідником ХХ століття Томасом Едісоном, до якого теж застосовували електрошок.