Як виявилося, «завантаження» в пам’ять несправжніх спогадів – не така вже й фантастика, як це здавалося раніше. Дивно напевно,...
Після проведених дослідів та експериментів вчені визначили рівень шкоди для організму від солодких газованих напоїв. І результати виявилися вражаючими.
Дослідники заявили, що вживання солодких газованих напоїв за ступенем шкоди, завданої організму, дорівнює шкоді, отриманої від тютюнопаління. Тому науковці закликають бути дуже обережними з такими напоями та постаратися не вживати їх взагалі.
Наявні наслідки вживання солодких газованих напоїв проявляються вже в збільшенні ризику розвитку цукрового діабету, подагри, захворювань серцево-судинної системи, карієсу, а також ожиріння. Проте до цього всього величезного переліку можливих захворювань додалося ще й передчасне старіння. Як це відбувається?
Справа в тому, що у солодких безалкогольних газованих напоях міститься значно підвищена кількість фосфатів (солей фосфорної кислоти), і таким чином, надлишок цих фосфатів призводить до прискорення процесів старіння. Також найнебезпечнішими наслідками від споживання, скажімо, коли, можуть стати хронічні захворювання нирок та відкладення кальцію в кровоносних судинах. А це в свою чергу призводить до розвитку атеросклерозу та кардіосклерозу, в деяких випадках навіть до інфаркту та порушень мозкової діяльності через закупорку судин головного мозку.
Дослідники проводили експерименти на лабораторних мишах. В процесі роботи було з’ясовано, що будь-які фосфати значно знижують тривалість життя ссавців, а в тому числі і людини. Дослідники заявляють, що тонізуючі напої на кшталт коли – це ніби транспортний засіб, який постачає нашому організму кофеїн для бадьорості. Але разом з цим у цьому транспорті їдуть і безбілетники – фосфатні кислоти. Тому вчені намагаються попередити якомога більше людей про шкоду від солодких напоїв.
А результати отриманих дослідів можуть стати практичними висновками для наукових робіт по вивченню в організмі ссавців надлишку фосфатів.