Як виявилося, «завантаження» в пам’ять несправжніх спогадів – не така вже й фантастика, як це здавалося раніше. Дивно напевно,...
Вченим вдалося знайти рецептори надмірної агресії та заблокувати їх, що дозволило повністю «відключити» негативні емоції.
Американські вчені проводили дослідження на мишах. І ними були виявлені рецептори, які можна назвати критичними неврологічними факторами агресії. Але при блокуванні деяких рецепторів мозку всі прояви агресії відразу зникли. Проте такі рецептори є не лише в мишей, але й в людському організмі. А це означає, що тепер вчені мають спосіб боротьби з людьми, які страждають від частих проявів спалахів агресивності та насильства або ж хронічної гострої ворожої реакції на стрес.
Результати цього досліду справді можна назвати проривом у створенні засобів для запобігання патологічної агресії. Адже цю агресію супроводжують багато інших хвороб, як, наприклад, аутизм, шизофренія, біполярні розлади, хвороба Альцгеймера тощо. До того ж бувають випадки, коли навіть у здорових людей проявляються спалахи агресії, які можуть закінчуватися насильством.
Отож, в ході досліду вченими були визначені генетичні схильності мишей та людей до патологічної агресії. І науковці виявили цікавий факт: в цьому винен низький рівень моноаміноксидази. Саме через недостатню кількість цієї речовини в організмі, люди та миші мають неадекватну реакцію на стрес. Варто зауважити, що набагато полегшує роботу дослідників той факт, що миші та люди мають однаковий тип мутації, з яким пов’язана неадекватна поведінка.
Було помічено, що в дуже агресивних гризунів певні рецептори мозку піддаються високому рівню електричної стимуляції. Такі рецептори називаються NMDA, і вчені на цей час вивчають можливі побічні ефекти блокування та впливу на головний мозок. А в недалекому майбутньому планується розробка цілого комплексу терапії, яка буде спрямована на лікування людей від надмірної агресії.