Викиди вуглекислого газу корисні

Швецькі вчені зробили приголомшливу заяву: викиди СО2 здатні врятувати нашу цивілізацію.

Викиди вуглекислого газу можуть врятувати нашу планету від наступного можливого льодовикового періоду. Адже ці гази підвищують температуру планети, хоча і є результатом спалювання викопного палива.

Дослідження швецьких вчених з Університету Гетеборга показала, що наша цивілізація зараз вступає в новий льодовиковий період.  Але цього люди не помічають лише завдяки тому, що планету «прогрівають» парникові викиди вуглекислого газу.

Вчені стверджують, що впродовж останніх трьох мільйонів на Землі було щонайменше 30 льодовикових періодів. А останній малий льодовиковий період з XVI по XVII століття міг бути штучно, але несвідомо призупинений людиною. Справа в тому, що люди вже тоді почали вирубувати ліси, почала розширюватися кількість сільськогосподарських земель, а це, в свою чергу, призвело до збільшення викидів CO2. Саме ці викиди і посприяли зупинці охолодження планети.

Також вчені Швеції звертають увагу на особливу роль в такому процесі торфовищ. Адже вони є природними поглиначами вуглецю. Іншими словами можна сказати, що торфовища активно поглинають з атмосфери вуглекислий газ.  Проте на цей час територія торфовищ займає лише 4% площі суші. До того ж, більшість таких торфовищ розташовані в районах з помірним кліматом.

Дослідниками було з’ясовано, що в міжльодовикові періоди торфовища покривали більшу половину території всієї Швеції. А це дозволяє зробити припущення, що кількість вуглекислого газу, який поглинали торфовища, була набагато більшою, ніж це є сьогодні.

Варто зауважити, що наразі існує дуже багато свідчень того, що ми зараз знаходимося на кінцевому етапі льодовитого періоду. Проте ми цього не відчуваємо, оскільки бурхлива людська діяльність нівелює похолодання, а навіть навпаки – надмірно нагріває Землю. 

Читати також:

Новий вид вітрових генераторів

Новий вид вітрових генераторів

Коли ми чуємо про вітрові генератори, перше, що спадає на думку, це великі вітряки з лопастями, які стоять десь в степах. Величезні...

Нова реальність – паливо із СО2!

Нова реальність – паливо із СО2!

Дешеве і екологічне паливо – мрія кожного автомобіліста, але як її здійснити? Вчені запевняють, що це питання часу, оскільки...