Змія, яка висить у повітрі

У тропічних широтах проживає змія, яка здатна перебиратися з одного дерева на інше по повітрю. Її навіть не зупиняє відстань, яке дорівнює 2 метрам. Ця змія, яка називається коричнева бойга, воістину унікальна. Вона має дуже сильне тіло, тому по горизонталі змія здатна витягуватися майже на половину своєї довжини. Коли сила тяжіння починає слабше діяти, вона може по вертикалі витягнутися ще більше. Бойга здатна підняти 82% від довжини власного тіла у напрямку вгору.

Це вид деревних змій знаходиться в проміжній стадії між “традиційними” зміями і в польоті, які немов парять по повітрю, літаючи між кількома деревами. Уміння коричневої бойги парити в повітрі допомагає підбиратися їй до важкодоступних пташиних гнізд. Великі відстані і високі підйоми – це зовсім не перешкода для неї.

Коричнева бойга мешкає в тропічних широтах Нової Гвінеї, Індонезії, Північній і Східній Австралії. Але по-справжньому вона прославилася лише на тихоокеанському острові Гуам. Після Другої Світової війни цю змію привезли на острів. Там вона швидко розмножувалась, стаючи справжнім стихійним лихом для місцевих жителів. Вона отруйна (правда, для людини її отрута не є смертельною), але найголовнішою її “відмінністю” стало знищення майже всіх видів птахів на острові і принесення економіці острова величезних збитків – замикання ліній електропередач, знеструмлення важливих об’єктів.

Брюс Джейн з американського університету Цинциннаті вивчав коричневу бойгу впродовж декількох років. Він використовував спеціальний полігон, щоб зрозуміти, як змія примудряється долати величезні відстані в 1,5 метра між двома горизонтально розташованими об’єктами. Там розташовувалося безліч перешкод, які були зафіксовані командою вчених. Проведені експерименти показали, що всі піддослідні бойги можуть “перестрибувати” горизонтальні перешкоди, що становлять 60% від довжини їх тіла.

Коли змії отримували завдання по підйомах, то результати виявлялися ще більш вражаючими. Коричнева бойга могла практично “вставати” у вертикальне положення більш, ніж на 80 відсотків від своєї довжини тіла.

Читати також:

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Як виявилося, «завантаження» в пам’ять несправжніх спогадів – не така вже й фантастика, як це здавалося раніше. Дивно напевно,...

Бактерія-кіборг вже існує!

Бактерія-кіборг вже існує!

Є багато фантастичних фільмів, в яких так чи інакше розглядалася ідея «кіборгів» – живих істот, із вбудованими датчиками і пристроями,...