Впровадження IPv6

Великі фірми перейшли на нову систему протоколу – IPv6 замість IPv4.

Протокол IPv6 став дуже широко використовуватися найбільшими світовими Інтернет-компаніями. Драйверами цього явища стали лідери індустрії такі, як Google, Yahoo!, Facebook та багато інших. Саме вони організували доступ до своїх ресурсів через протокол IPv6. І тепер ці компанії будуть підтримувати IPv6 постійно. А вперше випробувано цей протокол було ще в 2011 році, але тоді тільки на 24 години.

Директор з програм міжнародної організації Internet Society, Андрій Робачевский пояснив причину такої популярності IPv6: «Інтерес лідерів інтернет-індустрії абсолютно зрозумілий. Адже через якийсь час швидкість доступу користувачів до ресурсів буде безпосередньо залежати від використовуваного протоколу. Те, що поки використовується IPv4, це тільки питання часу. Але варто зауважити, що для контент-провайдерів прямої користі не було від переходу на новий більш якісний протокол. Їм дуже важлива сама ідею лідерства, тому для підтримки іміджу першості вони зробили такий крок».

До такого процесу приєдналися також і інші великі Інтернет-провайдери світу. Зокрема, мова йде про ATT, Comcast, Free, Internode, KDDI, XS4ALL. Компанії погодилися між собою на те, що відтепер один відсоток трафіку користувача буде передаватися за допомогою протоколу IPv6. Це було продумано для того, щоб користувач легко міг отримати доступ до підтримуючих новий протокол ресурсів, а підключення нових клієнтів буде відбуватися за замовчуванням до протоколу IPv6.

Про перехід на новий адресний простір почали говорити ще в 90-х минулого століття. Саме тоді стало зрозуміло, що IPv4 обмежений у своїх можливостях. Фахівці стверджували, що IPv4 буде вичерпано в Європі на початку 2013, а США – до кінця 2013, а в Латинській Америці на рік пізніше – у 2014. І нарешті це сталося – успішний перехід на новий протокол. Щоправда, вітчизняні провайдери не таки швидкі в цій справі, але все йде до вдосконалення.

Читати також:

Нанотехнології для надшвидкого загоєння ран!

Нанотехнології для надшвидкого загоєння ран!

Швидка регенерація пошкоджених тканин організму – вже не частина наукової фантастики, а новітня розробка, створена вченими...

Вчені тестують нанороботів для діагностики та лікування хвороб!

Вчені тестують нанороботів для діагностики та лікування хвороб!

А пам’ятаєте ті фантастичні фільми, де в тіло людини вводять «нанороботів», здатних впливати на стан організму? Схоже, вчені...